| Ionut a întrebat:

Hi! Adresez aceste intrebari celor care ati vazut seria "Death Note"
1. Ce nota ii dati acestui anime?
2. Vi se pare ca trebuia sa se sfarseaza astfel? (eu unu, mi se parea mai palpitan ca Kira sa castige )
3. Ce anime-uri ce te tin in suspans mai stiti?

Răspuns Câştigător
| mikisarbu a răspuns:

1. I-as da 5 din 5 pentru ca nu e ca toate animeriurile cu super puteri si 30 de episodea in care se bat ca chiori. (Desi imi plac si alea laughing )

2. Nu stiu ce sa zic, Kira era de vina ca lor prins si daca era putin mai desptept nu il prindeau deloc

3. eu iti zic doar care sunt anime ca sunt care sunt numai manga

- Monster
- Blood+
- Jigoku Shoujo
- Detective Conan
- Kaiji
- Spiral

| Ionut explică (pentru mikisarbu):

Ai mare dreptate in legatura cu anime-urile in care apar lupte pe parcursul multor episoade si stau mult atarnati in aer s. a, devin stresante si plictisitoare.
Anime-urile cu putine episoade sunt mult mai concentrate in privinta actiunii asa ca ele devin mai gustoase.

Fiind vorba de "Death Note", Kira nu gresise cu absolut nimic, din pricina celui caruia i-a dat carnetul ce a actionat odata fara stirea Kirei care i-a spus sa nu faca asta, a sfaramat lantul actiunilor Kirei. Si asa se sfarseste.

3 răspunsuri:
| Senaris a răspuns:

1. 10
2. Mi-a placut cum s-a sfarsit. Asta e. happy
3. Daca tot esti un anime lover stiu ca pare de copii insa eu ador asa ca iti recomand Naruto Shippuden, Bleach, Hell Girl blushing and ofc daca iti plac anime-urile horror : Ghost Stories ^_^
Vizionare placuta!

| AleXXCiho a răspuns:

Mie mi-a placut cum s-a terminat ii dau nota 10 acestui serial. un alt serial care ma tine in suspans este naruto