| Arisu a întrebat:

Hi!(L) va rog sa-mi dati sfaturi )))facem cu fetele o petrecere in pijamale la mine acasa si ma gindeam sa scot ceva filme sa vizionam...dar nu stiu carestraight face.imi dati ceva exemple? de dorit gen drama, romantika )))multumesc anticipat :*

Răspuns Câştigător
| Xandr a răspuns:

Ti le recomand cu incredere:

The notebook
Sweet november
Love me if you dare
P.S. I love you
If only
Nights in Rodanthe
Love story
A walk to remember
10 Things I Hate About You
50 First Dates
The last song
Remember me
One day
Ghost
Paris, Je t'aime
Someone like you
10 things i hate about you
Love Actually
The Lake House
Before Sunset
The Reader
La Vita è Bella
Before Sunrise
Amélie

Distractie placuta, girls! happy

Funda?

| Arisu explică (pentru Xandr):

Iti multumesc mult =**

3 răspunsuri:
| InViataReala a răspuns:

Pai un film romantic si ceva comedie va fi super.
fundita?

| ziggs a răspuns:

Hesher
(2010)
Hesher

Regia: Spencer Susser
Cu: Joseph Gordon-Levitt, Natalie Portman
Gen film: Dramă

NOTA FILM (IMDB: 7.1)
7.6
96 voturi 17 păreri
Trailer - Hesher T.J, un băiat de 13 ani împreună cu tatăl său, amândoi distruşi în urma pierderii tragice a mamei, respectiv soţiei, trăiesc în prezent cu bunica. Într-o zi, în drumul spre şcoală, T.J are ocazia să-l întâlnească pe Hesher, un tânăr de 20 de ani care are un trecut tulbure. Hesher îşi asumă un rol important ca mentor şi chinuitor, conducându-l pe T.J spre necazuri la care nu s-ar fi aşteptat. Nicole este o tânără vânzătoare în băcănie care încearcă să pună capăt acestei întâlniri între cei doi pentru a-l proteja pe T.J de un atac vicios. T.J se îndrăgosteşte de Nicole, fanteziile lui fiind distruse de către Hesher. Acesta din urmă se mută acasă la bunica lui T.J, deşi neinvitat, el este oarecum acceptat...

The Artist
(2011)
Artistul

Regia: Michel Hazanavicius
Cu: Jean Dujardin, Bérénice Bejo
Gen film: Comedie, Dramă, Romantic, Dragoste

NOTA FILM (IMDB: 8.2)
8.1
432 voturi 85 păreri
Trailer - The Artist Hollywood, 1927. Actorul de filme mute George Valentin se întreabă dacă venirea filmelor cu sonor îl va arunca în uitare. Între el şi dansatoarea Peppy Miller au loc scântei, aceştia îndrăgostindu-se unul de celălalt... astea mi-au placut mie sper ca te-am ajutatwinking