| 875458439543579 a întrebat:

Imi explica si mie cineva ce inseamna teaser trailer?

Răspuns Câştigător
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Un clip care prezinta pe scurt povestea filmului folosindu-se de imagini din film care capteaza atentia si interesul fanilor.

Se diferentiaza fata de un trailer normal prin faptul ca iti mareste suspansul si dorinta de a viziona filmul mai mult decat un simplu trailer.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O prezentare inainte de lansarea oficiala ca sa stie lumea in mare despre ce e vorba (la filme si jocuri)

| thegatekeeper a răspuns:

O insiruire de cateva secvente dintr-un film care se presupune ca iti starnesc curiozitatea in ceea ce priveste filmul respectiv. De obicei, sunt secvente care te tin in suspans, fara a-ti dezvalui finalul filmului sau prea multe detalii. Este un fel de reclama a filmului respectiv, cu alte cuvinte.

| miTzuliK93 a răspuns:

Cu alte cuvinte si mult mai sumar: o prezentare pe scurt a unui videoclip / film / serial incat spectatorul sa-si faca o idee despre acesta.

| AnimatedSignature a răspuns:

Teaser: o prezentare scurta a unei melodii.
Trailer: O prezentare scurta a unui film.

| Petru_Leonard_1993 a răspuns:

Un filmulet care prezinta cateva din evenimentele principale si pline de suspans a acelui film prin care iti faci o idee despre ce este vorba in film.