suntserios
| suntserios a întrebat:

Imi poate recomanda cineva un documentar despre viata in India, Siberia sau vreo alta regiune izolata sau din lumea a 3a?

Răspuns Câştigător
| AndreeLolla a răspuns:

Eritrea, Burkina Faso, Zambia, Maroc, sau unele triburi precum triburile massai. uite aici un link despre eritrea, daca intelegi engleza... este pe parti. gasesti la sugestii partea a2-a cu acelasi titlu...
https://www.youtube.com/watch?v=SSu6v7FC7yw

| suntserios explică (pentru AndreeLolla):

Hai mersi, o sa ma uit cand am ceva timp liber

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ce consideri tu „lumea a treia"?

| suntserios explică (pentru corolav):

Iti dai seama ca nu vreau un documentar despre viata bacherilor din Elvetia.
Vreun trib de beduini ceva, vreun sat uitat de lume prin Africa, cam asta consider eu lumea a a3a. Deci stii vreau documentar? As prefera India, Siberia sau ceva de prin Orientul Mijlociu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Siberia nu este in lumea a iii-a. Satul tau, este.

| suntserios explică (pentru anonim_4396):

Răspunzi ca să nu taci