| MrNuggets a întrebat:

Imi puteti recomanda filme horror de genul Antrum, Blair Witch Proiect, SI ceva filme de astea cursed, cat mai disturbing posibile, am nevoie de idei pentru scenarii

30 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Stai sa verific lista imdb.laughing
Asa din memorie iti recomand Vrăjitoarea (2015), Ritualul (I) (2017), Men (2022).

Mai adaug :
The Wicker Man (1973)
The Menu (2022)
Corbul (I) (2012)
Evil dead rise (2023)
Golemul (2018)
Apostolul (2018)

| anonim_4396 a răspuns (pentru dullcat):

You are a man of culture!

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Apreciez.laughing Woman*

| anonim_4396 a răspuns (pentru dullcat):

Stiu boss, ca ne-am contrazis de N ori. happyhappyhappy

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis ca poate ai uitat.laughing

Sugestiile tale nici nu le-am mai mentionat, am considerat ca sunt a must pentru cine se uita de obicei la horror.Iar legat de Exorcistul, urmeaza si anul asta un film.Pare o prostioara.

| MrNuggets explică (pentru dullcat):

Sunt aceleași filme in fiecare an, la fel ca ghosface ala SI halloween

| dullcat a răspuns (pentru MrNuggets):

De acord.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dullcat):

Din " exorcistul" decat partea 1, a fost tare. Despre inatmplarea reala din partea 1, a vorbit ucenicul exorcistului din intamplarea adevarata. Omul spunea ca inca mai avea intrebari in legatura cu oamenii posedati. Dupa, nu a mai avut. A vazut cu ochii lui cum leviata baiatul, cum barbati in toata firea, nu puteau stapani fizic un adolescent de 50+ kg. In irl, era un baiat, nu era fata. In alte oridini de idei cauta pe Youtube, father vincent lampard. Stiu ca suntem sceptici, dar sa faci 25+ ani de exorcizari, fara bani, " demonizatul" este supus in prealaibil la tot felul de teste psihologice, la tot felul de intrebari, ca nu cumva sa minta, sa faci meseria asta, nu ai cum frate sa nu te intrebi, cat ai fi de sceptic, ba da o fi real?! Poti cauta pe Youtube si anne michel, adevarata emily rose. Damn, sa vezi before and after, sa auzi sunetele pe care le scotea... Vai, vai.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru alexxxxxxxxxxxxzzzzz):

Cred ca ti-s-a parut slab din cauza la efectele speciale. Pt anii '70 erau top noch, pentru anii 2000+, o gluma. Dar ideea filmului, felul cum au interpretat actorii, muzica, felul cum a fost filmat, realismul, mie mi-se par masterpice. Dar na, ca la orice, fiecare cu parerea lui

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru alexxxxxxxxxxxxzzzzz):

Ala de care zic eu este din 1973. The exorcist 1. A fost un soc cultural pentru vremea aceea, oamenii lesinau in sala, vomitau, unii au ramas cu atacuri de panica. Dar, tine minte, era anul 1973, or mai fi vz horror, dar nu la nivelul asta.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru alexxxxxxxxxxxxzzzzz):

Pai cred ca asta este exorcistul 1. Sau poate ai vz un remake, sau vreo alta varianta. Dar cel mai.probabil ai vz originalul.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru alexxxxxxxxxxxxzzzzz):

Pai am zis! Exorcistul 1 si exorcizarea lui emily rose. Pt simplu fapt ca sunt inspirate din povesti reale. Asta iti da mind f****k, chiar au existat oamenii si intamplarile din film.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru alexxxxxxxxxxxxzzzzz):

Atunci intra pe disturbed reality, Youtube. Dupa care cauta pe dark web, best gore, all gore, x gore. Desi nu recomand la nimeni. Nu vrei sa intri pe siteuri de genul

| MrNuggets explică (pentru anonim_4396):

Astea ti se par tie horror? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exorcizarea lui emily rose
Exorcistul 1 ( ala vechi)
Mi-se par disturbing pentru ca sunt inspirate din cazuri reale.

| MrNuggets explică (pentru anonim_4396):

Conceptul e extrem de boring

| anonim_4396 a răspuns (pentru MrNuggets):

Pai asta este si ideea, ca nu-i concept, este inspirat din irl. Cauta pe Youtube. Si mai ales cauta pe Youtube ce s-a intamplat cu actorul care juca in rolul preotului din exorcistul 1. Coincidente?! Poate, da. Sau poate nu.

| MrNuggets explică (pentru anonim_4396):

Realitatea nu e un concept intrigant iar eu gandesc dincolo de realitate, dincolo de limite

| anonim_4396 a răspuns (pentru MrNuggets):

Revenind la filme, nu m-ar suprinde ca tipul din halloween sa nu mai fie tip, sa fie de fapt un transgender neinteles, care de fapt el nu ucide oameni, el a fost body shaming, si sexual shaming, si din cauza la societatea rea si misogina a fost nevoit sa ii cioparțeasca pe aia cu drujba. Woke culture is on fire la hollyood.

Răspuns utilizator avertizat