| Dalisa a întrebat:

Imi puteti spune si mie mai multe animeuri romance (daca se poate si cu vampiri, varcolaci sau demoni) si un rezumat foarte scurt? Am vazut deja vampire knight, roserio vampire...

Răspuns Câştigător
| KrEaThYvE a răspuns:

Nana
itazura na kiss
romeoxjuliet
Special A
Hanasaku Iroha
Vampire Knight Guilty
Black Rock Shooter
Ghost Hunt
Kaze No Stigma
Keion!
Katekyo Hitman Reborn
Kôkyô Shihen Eureka Sebun
Angel Beats!
Rosario + Vampire
Beelzebub
Cardcaptor Sakura
Kuroshitsuji
Code Geass
Paradise Kiss;
Full Metal Panic;
Vampire Knight;
Kimi Ni Todoke;
Toradora
Kioshyro to towa no sora
Kaichou wa maid sama

Iti spun despre Nana.Deci este un anime de dragoste si este vorba de niste cantareti.La inceput o fata de 18-19 ani pe nume Nana se duce in alt oras unde era iubitul ei.In tren intalneste o fata cu care sta de vorba si ea pe nume Nana.Ea era o cantareata. Avea o trupa cu baieti.Asata e inceputul. Dupa vezi tu in episoade.E o alta trupa de baieti cu o solista.Nana/Hachiko(numele asta i-a dat cealalta fata Nana cu care s-a intalnit in tren)se indragosteste de un baiat din trupa cealalta unde Nana(cea cu parul negru)avea un iubit.La sfarsit, in ultimul episod e cam trist.Hachiko vrea sa se duca sa vada artificiile cu prieteni sai, cu Nana si cu trupa ei.Acolo era un baiat blond care o placea pe Hachi si si ea il placea.Te uiti tu la episoade si vezi.Ca daca iti spun tot nu o sa mai ai la ce sa te uiti.Vizionare placuta!

2 răspunsuri:
| Nanami利 a răspuns:

Kamisama Hajimemashita-Nanami este data afar din casa, apoi apara un om pe nume Mikage care ii ofera templul lui si o face zeitatea pamantului.Dar caand ajunge la templu, il intalneste pe Tomoe, un demon vulpe care era slujitorul templului.La inceput Tomoe nu o placea pe Nanami, dar apoi Nanami s-a indragostt de Tomoe si el la fel de Nanami.

| Nanami利 a răspuns (pentru Nanami利):

Ups,cate greseli am facutlaughing