| 德尼莎 a întrebat:

Imi puteti spune va rog o descriere pentru Death note si cam cate episoade are? ca nu stiu ce sa fac sa ma uit la serial sau nu. sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti sugerez sa te uiti. E mic, are 37 de episoade asa ca il vei termina in cateva zile daca stai de el. Mie mi-a placut enorm. Te tine cu sufletul la gura si te face sa te indragostesti de ambii protagonisti desi sunt rivali.
Ca o descriere, e vorba despre un elev in ultimul an de liceu (parca) care gaseste un carnet. Acolo sunt scrise niste reguli, cum ca daca scrii numele unei persoane acea persoane moare in 40 de secunde. Poti sa scrii si cauza mortii etc. La inceput nu crede, dar scrie numele unui condamnat la moarte si vede ca merge. In tot acest timp ii este alaturi un Shinigami (un injer al mortii), posesorul carnetului. Doar Kira (cel care incepe sa omoare criminali folosind carnetul) il poate vedea pe Ryuk (shinigami-ul de care iti ziceam). Politia demareaza o ancheta, angajandu-l pe L, cel mai smecher detectiv. Urmeaza un joc de-a sorecele si pisica intre cei doi, amandoi fiind la fel de inteligenti, ceea ce confera un suspans si mai mare.
In fine, daca continui iti povestesc tot anime-ul si nu maia re rost sa te uiti pe urmalaughing. Eu cred ca nu vei regreta daca il vezi. Numai bine.
Daca te decizi sa il urmaresti te rog sa imi lasi un mesaj cu parerea pe care ti-ai format-o.
Vizionare placuta.

3 răspunsuri:
| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Death note este foarte smecher. are 37 de episoade. este vorba de un baiat de liceu care gaseste un carnet in care daca numele unei persoane este scris, aceasta va muri, el incepe sa omoare criminali... pana cand apare cel mai tare detectiv din lume sa il prinda si de-aici apare o lupta ( mai mult de inteligenta ) intre cei doi. uite-te e prea smecher dar vezi ca are multa violenta. Este psihologic happy

| KeZiki a răspuns:

Nu happy