| LisaJulie a întrebat:

Îmi recomandati niște filme bune în care personajul negativ castiga?

5 răspunsuri:
| Mindfulness a răspuns:

Tarot 2024
Evil Deaf Rise - Cartea morților posesie demonică
Seriile Halloween cele horror
Psycho
Cube
Escape Room 1 și 2
Seriile Saw cu JigSaw
Seriile Wrong Turn
Tăcerea mieilor
Joker 2019 dar nu câstiga ajunge in final internat la nebuni.
Mother! 2007 filmul acela în care acei nebuni ii invadează casa acelei tipe blonde frumoase, e un film excepțional!

| Cinic a răspuns (pentru Mindfulness):

In afara de saw, mi-au placut toate! Saw a fost misto decat prima parte.

| Cinic a răspuns:

Terrifier 1 si 2

| anjellique a răspuns:

Se7en (1995)
The Usual Suspects (1995)
The Godfather (1972)
Fight Club (1999)
astea de sus sunt asa mai pe vechi cum imi plac mie
Gone Girl (2014)
Prisoners (2013)
iar astea asa mai moderne, dar tot imi plac

| mamaceb a răspuns:

Dacă ești în căutarea unor filme în care personajul negativ câștigă, iată câteva sugestii care sigur te vor surprinde:

"Gone Girl" (Fata dispărută) - Un thriller psihologic unde planul complex al personajului negativ duce la un final în care răul iese învingător într-un mod subtil și imprevizibil. (il poti vedea aici: https://zfilmeonline.net/gone-girl-2014/ ) fara reclame.
"The Devil's Advocate" (Avocatul Diavolului) - Un film în care tentația și puterea iau forma unui personaj negativ carismatic, iar la final descoperi că diavolul poate câștiga într-o manieră surprinzătoare.
"Arlington Road" - Suspansul se construiește treptat într-un film despre conspirație, unde personajul negativ reușește să își ducă planurile la bun sfârșit într-un mod devastator.