| NaughtyFamousIrresistible a întrebat:

In A Nightmare on elm street, cel din 2010 Freddy nu moare, o sa se mai faca "nightmare'uri" cu el?!

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

S-a dorit un re-boot al intregii serii, existand pentru inceput un contract pentru 3 filme. Din pacate incasarile relativ mici dar si review-urile relativ slabe au incetinit procesul pentru un sequel. Cel mai probabil se vor mai face filme, dar s-ar putea schimba din nou redistribui rolul lui Freddy, schimba producatorii, studioul etc, lucruri ce ar putea dura cativa ani.