| Tobiii a întrebat:

In episodul 221 din Naruto Shippuuden cand vine Kabuto la Madara ii arata pe Itachi si restul morti, iar dupa ii mai arata pe cineva tot mort...Imi poate spune cineva cine era? Cumva ultimul Hokaghe?

Răspuns Câştigător
| Mastony a răspuns:

Nu stie nimeni. Eu elimin varianta primului Hokage(daca mai tii minte cand Orochimaru l-a atacat pe Al 3-lea Hokage acesta din urma l-a sigilat iar la sfarsit s-a asigurat ca Orochimaru nu va putea folosi jutsu ala pe el(dupa ce a murit) deci nu cred ca e al trei-lea Hokage). Unii zic ca el a folosit si tehnica lui Orocimaru de a-si schimba corpul si de aia poarta masca, iar acolo era propriul lui corp sigilat- dar ma indoiesc si de asta- Madara i-a aratat fata lui Sasuke iar acesta s-a mirat. Posibilitati sunt multe, probabil era cineva important pentru el... cred ca o sa aflam in curand, inca nu s-a terminat razboiul...

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iți poate spune nimeni cu adevărat cine este.deci NU II ASCULTA pe cei care iți tot spun ca ei știu...și ce vrei sa spui cu ultimul hokage? ultimul este Danzou care a murit și în nici un caz nu l-ar fi readus pe el la viata.cred ca vroiai sa scrii primul. Daca da nu poate fi el ca are sufletul sigilat.

| MrBrangspears a răspuns:

Da hokaghe e happy funda laughing

| REXX a răspuns:

Nu se stie

| Gangsta43 a răspuns:

Scuze dar nu pot sa iti raspund dar unde ai vazut episodul 221 din Naruto pentru ca si eu sunt fan?

| floryynnel a răspuns:

Nu pote sa spuna cineva, pentru ca toti ne dam cu presupusu, eu cand am vazut naruto shipp 221, logica a fost ceva in genul: kabuto a zis ca l-a intrecut pe orochimaru si al 2 hokage, deci m-am gandit ca nu e primul/al 2 hokage pentru ca ia readus orochimaru, cred ca ar putea fi fratele sau sau cineva drag, nu stiu, acum cand ma uit in legatura cu logica imi dau seama ca e stupidahappy sa asteptam, si o sa vedem noi, nu stiu

| Balalelo a răspuns:

In primul rand, nu se stie. Poate se va afla in ep. 222 sau urmatoru' sau urmatoru' dupa urmatorul.In al doilea rand, faby4, poti bate pe google Naruto Shippuden ep. 221 rosub, dar daca vrei o cale mai rapide iti sugerez www.anime.kage.ro Bafta!

| haYsa a răspuns:

Hashirama Senju.
Prima persoana si singura pe care Madara a recunoscut'o ca fiind puternica a fost primul Hokage.
Acesta a fost singurul care l-a invins si a crezut ca l-a omorat pe Madara.
Lucrurile astea s'au intamplat Valea Sfarsitului, de asemenea acolo sunt si 2 statui... Ale lui Uchiha Madara si Hashirama Senju.
Nu cred ca ar putea sa fie un alt personaj, nimeni nu il putea pune pe Uchiha Madara in pozitia de a incremeni de frica in afara de Primul Hokage.

| catalin_3022 a răspuns:

Eu cred ca al patrulea hokage sau the Sage of the Six Paths

| QueenBey a răspuns:

Dragi mei PENTRU NUMELE LUI DUMNEZEU, primul nu avea cums a fie pentru ca era deja inviat de Orochimaru prin tehnica de reanimare, oricum primul si al doilea ies din calcul, orieste vorba de eremitul celor sase cai ori de fratele lui Madara, punct laughing

| Ptm_Chrys_1997 a răspuns:

La aceasta intrebare iti raspunde Kishimoto si nu i-a aratat lui Madara ci lui Obito