| ShnitzelCuCeapa a întrebat:

In Naruto de ce Neji ii spune Hinatei "-sama"? Stiam ca sama se spune la maestru sau un rank inalt.

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Sunt din aceeiasi sat si se cunosc de mici si sau obsinuit asa.

| ryuu a răspuns:

Deoarece Hinata este fiica (prima) sefului clanului Hyuga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hinata este fiica maestrului sau. Maestrului sau ii se spune Imparatul Clanului Hyuuga, si de aceea ii zice "-sama" Deoarece este fiica unui om important. Nu ii ascuta pe astia, nu stiu ce zic tongue Au inventat ceva pe loc ca sa le dai funda. Ca sa iti dovedesc ca nu am nevoie de funda si ca vreau sa ii descurajez pe ceilalti, nu imi da funda tongue

Sper ca te-am ajutat cu ceva. Sarbatori fericite si vizionare placuta la Naruto! happy

| ryuu a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Ai mare dreptate cand ai spus "Nu ii ascuta pe astia, nu stiu ce zic tongue Au inventat ceva pe loc ca sa le dai funda" laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru ryuu):

laughing Mersi. In sfarsit cineva care imi da dreptate.hee hee

| ryuu a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa nu-ti dau dreptate, atunci cand ceea ce ai spus este adevarat. big grin
Cunosc acest "fenomen", sa spun asa "din proprie experienta" laughing

| Anonymous00 a răspuns:

In familia lor se spune sama deoarece toti trebuie sa creada ca sunt maestrii sa le creasca vointawinking. Funda?