| Zulzon a întrebat:

Intreabarea mea este legata de Naruto. Este o intrebare care este cam greu de raspuns la ea, si mai mult as vrea sa va dati cu parerea. Cam care este ordinea in care cei din Akatsuki au intrat in organizatie. Sunt mai ales interesat, care a intrat primul intre Kisame si Orochimaru. Eu as spune ca e ceva de genul asta:

Yahiko, Nagato si Konan-100% sigur

Zetsu-100% sigur (Tobi a intrat doar mai tarziu ca si,, ucenicul" lui Zetsu desi Tobi de fapt era cel care ii zicea ce sa faca lui Nagato intr-o anumita masura)

Kisame, Orochimaru sau Sasori (eu as spune ca Kisame a intrat urmatorul deoarece scrie si pe narutopedia ca el este unul dintre primii si cei mai loial membri ai organizatiei) (pe de alta parte el a plecat cand Tobi il controla pe al IV-lea Mizukage, in timp ce Sasori a plecat dupa al 3-lea razboi ucigandul pe al III-lea Kazekage iar Orochimaru a plecat dupa ce afost gata al 3-lea razboi in urma caruia a fost numit Minato al IV-lea Hokage) (de asemenea eu spun ca acestia au fost cei 3 care au urmat ca ei l-au intampinat pe Itachi cand el s-a alaturat organizatiei)

Uchiha Itachi

Deidara (spun asta ca Orochimaru a plecat dupa ce a fost infrant de Itachi iar Itachi cu Kisame si cu Sasori s-au dus sa il recruteze)

Kakuzu (Kakuzu este foarte batran si s-a luptat chiar si cu primul Hokage; motivul pentru care il pun aici este ca el nu l-a intampinat nici pe Itachi, unde cred ca erau toti membrii grupului la momentul ala, in afara de Zetsu si nici nu s-a dus sa ajute la recrutarea lui Deidara, asa ca l-as pune aici) (desi Deidara are 19 ani in timp ce Kakuzu are vreo 90 asa ca avea o perioada mare in care se putea alatura organizatiei)

Hidan-100% sigur

Tobi-100% sigur

Stiu ca am scris mult dar va rog daca puteti citi si sa va dati cu parerea, as aprecia foarte mult.

2 răspunsuri:
| Zaied a răspuns:

Cum adica Tobi a intrat mai tarziu cand el este cel care a infiintat Akatsuki.A intrat in mod oficial mai tarziu dar el a fost tot timpul acolo asa ca din ce am vazut eu in manga/anime ordinea ar fi asta:
1.Tobi/Zetsu
2.Yahiko/Konan/Nagato
3.Itachi
4.Restullaughing
Ultimul stiu ca e Deidara si penultimul Orochimaru

| Zulzon explică (pentru Zaied):

Pai Tobi a avut un mic rol in infiintarea Akatsuki care a fost facut de catre Yahiko, cu Konan si Nagato ca primii membri. In momentul cand Yahiko a murit, Tobi a actionat ca un sfetnic si un binefacator pentru Nagato dar el nu a intrat propriu-zis in organizatie. Intr-adevar, intr-o a numita masura el ii zicea lui Nagato ce sa faca. Zetsu a intrat dar Tobi a devenit destul de ocupat avand in vedere ca el il controla pe al 4-a Mizukage.