| 3ntzz a întrebat:

Ma pasioneaza zombie si tot ce tine de ei sau de apocalipsa, in materie de filme, adica.
Imi puteti zice niste filme BUNE cu zombie?
Si va rog sa nu imi dati linkuri cu " top nu stiu cate, zombie movies".
Ca asta pot face si eu. Dar vreau sa-mi sugerati ceva filme pe care le-ati vazut si care merita sa fie vazute.Si daca se poate, sa nu fie comedie.Si va rog din suflet sa nu-mi sugerati " The walking dead".
Va spun din prima la ce filme m-am uitat eu ( si bune si proaste ) ca sa nu mi le sugerati : 28 days later, 28 weeks later,zombieland, Planet terror( o mizerie de film), World War ( film foarte bun), Down of the dead ( sunt doua filme cu acelasi titlu, unu de prin 2000 si ceva si altul parca de prin anii '60-70, le-am vazut pe ambele).Din pacate acum nu-mi mai vin in minte...dar cred ca am vazut mai multe.
Ma rog, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| godzila007 a răspuns:

Survival of the Dead; Return of the Living Dead: Necropolis; Les revenants; 28 Months Later; Zombie Reanimation; Edges of Darkness; Rec1/2 sunt cateva secvente cu zombie!

5 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Zombie Apocalypse (2011),Remains (2011),Land Of The Dead (2005),13 Eerie (2013),[Rec] seria, In The Flesh (miniserie BBC 2013 - 3 ep.), Antisocial (2013),The Demented (2013)

| Seepty a răspuns:

ZombieLand (zombie)
World War Z (apocalipsa)
Warm Bodies (zombie)

Acestea sunt cam cele mai bune filme cu zomie si apocalipsa. FUNDA?

| florynmondialul a răspuns:

Land of the dead
resident evil

| lAlndy a răspuns:

2012 apocalipsa ( e foarte fain )
Iubitul meu e un zombi (este thriller - romance)

| Ciubotaru_Stefan_1980 a răspuns:

Resident Evil nu ai mentionat, foarte buna seria.