| popavlad3 a întrebat:

Mai tineti minte canalul Jetix? Ce seriale v-a placut de pe Jetix? Mie mi-a placut WITCH, Power Ranger, etc.
Jetix a avut seriale misto, de actiune, cu monstrii. Exemplu: WITCH, Power Ranger, Tutenstein, ATOM
Imi pare rau ca Disney a renuntat la Jetix.
Disney Channel a facut 13 ani pe 19 septembrie de cand emite in Romania. Dar s-a schimbat mult cu timpul, nu mai e ce era.
Dar si Disney avea seriale misto in trecut, Nevastuica Rock, Zeke si Luther, Kuzko, Zack si Cody, etc. Dar imi placea mult vechea sigla din anii 2009-2011 sigla aia cu capul lui Michey Mouse, era frumoasa tare. Asta de acum e oribila

5 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Da,n-am cum sa uit timpurile de odinioara.In ceea ce privește desenele, pot spune ca toate mi-au fost pe plac dar uite ca nimic nu e veșnic, din păcate. nu cred ca va mai exista un canal de genul

| popavlad3 explică (pentru ReddY25):

Nu cred nici eu. Daca nu renuntau la el, ar mai fi fost si acum. Dar ar fi fost diferit. Ar fi avut sigla noua si desene noi, dar ar mai fi difuzat si cateva vechi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am apucat si fox kids de cand a aparut si erau in engleza, doamne ce vremuri...
Erau niste desene cu militari de omorau extraterestrii, tic, motanul ic, viata cu louie, doua pisici care pilotau avioane de lupta, nu le mai stiu la toate numele.

| popavlad3 explică (pentru anonim_4396):

Da, si Fox Kids era frumos. A fost cumparat de Disney si l-a redenumit in Jetix in 2005, iar in 2009 in Disney Channel, si au lansat si Playhouse Disney care din 2011 se cheama Disney Junior. A mai fost un canal care se numea Toon Disney, dar nu a fost in Romania.

| vodami92 a răspuns:

Cam de toate! tutenstein! ce-i cu andy! spioanele! viata cu louie! piratul jack cel teribil! atom! x-men! omul de fier! copiii de la 402! power rangers! etc!