| Snicker a întrebat:

N-ati observat ca majoritatea fac comparatie intre Harry Potter si Twilight?
Spun ca Harry Potter e mai bun decat Twilight sau invers, ca robert e mai bun decat daniel, chestii din astea
De ce?

Răspuns Câştigător
| cristina4love a răspuns:

Pentru ca aceste filme au avut un efect( sa spun asa) foarte mare asupra adolescentilor si nu numai.Mai ales ca au mai multe serii(4 sau 5 respectiv 7).
Parerea mea ca se fac comparatii deoarece sunt cat de cat apropiate ca popularitate prin randul oamenilor si faptul ca amandoua apartin de domeniu Sf(nu exista vrajitori si nici vampiri)
Oamenii care fac aceste comparatii probabil vor sa vada care a fost mai bun dintre actori, sau restul.
A fost parerea mea.

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu cred ca e o comparatie irealizabila. E vorba de cu totul alte lucruri. Amandoua sunt superbe.

| daniDeeDee a răspuns:

O diferenta de la cer la pamant...
H. P. un film cu magii, chestii... (imi place) big grin
Twilight un film cu vampiri, de dragoste... (imi place tare) big grin

nu au nimic in comun filmele...

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Se plictisesc.Nu mi se pare că ar avea vreo legătură. Harry Potter e altă mâncare de peşte

| myha a răspuns:

Da.happy Oricum.Robert chiar este mai bun ca Daniellaughing

| Amrita a răspuns:

Ei...:-J.Chiar nu ma mira ca s-a ivit discutii te tema asta. Stii cum sunt fanii, mereu in cautare de ceva nouhee hee. Eu personal nu inteleg de ce se fac comparatii intre filme si actori. Ambele filme si carti mi se par exeptionale. Fiecare e bun in felul sau.

| Ea.e. a răspuns:

Pai fiecare cu preferintele lui.

Daca lumea nu si'ar exprima parerea, regizorii nu ar mai avea idei de combinat pentru a face un film si mai bun care include elemente din ambele.

Si chiar cred ca Harry Potter e mai bun decat Twilight

| daisy_8110 a răspuns:

Intre-adevar asa este
toti fac comparati de genul si nu este deloc placut nici pentru fanii twilight[asa ca mine :d] nici pentru fanii Harry Potter.
ambele filme sunt reusite si atat daniel cat si rob sunt foarte coolwinking