| TudyMNX a întrebat:

Naruto...auzi care e faza cu mabara adica el a fost hokage sau fratiso sau amandoi si cine al cui fiu e danzou e fratele lui mabara? iar tobi e mabara cel ce a dat saringanul lui kakasi sau fratiso sau niciunu lamuritima ca nu mai inteleg! 1big grin

Răspuns Câştigător
| KoRoGirl a răspuns:

Madara s-a luptat cu primul Hokage.Fratele lui Madara este mort deoarece Madara avea nevoie de ochiul lui pentru a activa un Sharingan mai puternic.Danzo este cineva care voia sa,,apere'' satul si avea in ochiul drept multi ochi sharingan luate de la mai multi Uchiha. Danzo voia sa ajunga hokage deoarece in tineretile lui al doilea Hokage l-a numit in functie de al treilea Hokage pe Sarutobi Hiruzen (mosul) iar acum zicea ca e vremea lui.Iar Madara deocamdata e Madara si se dadea drept Tobi.Cel ce i-a dat Sharinganul lui Kakasi a fost Uchiha Obito, care nu se stie inca daca e Madara. Sper ca te-am ajutat, Bafta!

6 răspunsuri:
| saku970 a răspuns:

Mda toate raspunsurile sunt foarte bune...dar faza aia cu daca a fost fratelui este fratele lui madara sau cam asa, pai nu este adevarat ca asta l-ar face si pe Mada fratele si Danzou...mda imposibilwinking

| InuIo a răspuns:

Il cheama Madara si nu a fost Hokage. El a fost conducatorul clanului Uchiha si sa luptat pentru titlul de Hokage cu Hashirama Senju[primul Hokage] care era conducatorul clanului Senju iar Danzou e unul dintre "batranii satului" si nu are frati. Tobi e Madara si se spune ca ar fi Obito. Obito e fost membru de echipa cu Kakashi si el i-a dat lui Kakashi sharinganul cand a murit strivit de bolovan. Sharinganul a fost cadoul lui pentru Kakashi cu ocazia promovarii lui ca Jounin. Din episoadele aparute nu e sigur ca Madara ar fi Obito.

| DarkFromGrave a răspuns:

Paaai. Madara si primul hokage erau intr-un fel de razboi. De fapt familile lor nu se intelegeau, si nici ei. Fratele lui Madara a murit cand i-a ochii lui. Danzou e un obsedat de putere, el crede ca vrea binele satului insa nu are nici mai vaga idee ce e bine pentru sat, si din pacate e mort, la omorat Sasuke.
Si ca sa revin, Madara isi spune Tobi ca sa nu fie recunoscut atat de usor, insa e unul si acela personaj si nu, nu e fostul prieten a lui Kakashi. Acela a murit, Madara e un mos de-o varsta cu istoria so zic asa.
Sper ca te-am lamurit cat de cat ^-^

| ghitza a răspuns:

Madara... pai Madara s-a luptat cu primul hokage. Fratele lui Madara e mort parca pentru ca i-a dat ochi lui Madara ca sa isi activeze ultimul Sharingan. Danzo habar nu am ce e cu el. Tobi care isi zice Madara si eu ma gandeam k este fostul prieten al lui Kakashi, cel de la care a primit ochiul. Cam atat stiu si eu. Sper sa te fi ajutat big grin

| ghitza a răspuns:

Tobi si madara nu sunt tot una. citeste manga si vei intelege mai bine ce e cu cei doi. acum in ultimele 5/6 capitole

| TudyMNX explică:

Si deci in concluzie cine e tobi?