| IM5 a întrebat:

(Naruto shippuden)/--Utakata este luat de clan, dar dupa aia numai zice nimic de el ce s-a intamplat cu el, plzz spuneti-mi

Răspuns Câştigător
| saku970 a răspuns:

Nu este luat de clan el merge sa ii caute dar nu ii gaseste din cauza ca ei au fost ucisi de Pain care face parte din Akatsuki, apoi Pain il captureaza si pe Utakata si extrage pe 6 cozi din el, iar din acest motiv el moare(toti jinchuriki mor cand scoti demonul din ei Gaara este viu deoarece baba aia Chiyo ii da viata ei.).