| AnonimDD a întrebat:

Nu vi se pare ca sunt prea multe coincidente intre Danzou si Tobi? Si care-i treaba cu Tobi? Naruto Shippuden

Răspuns Câştigător
| annahandball a răspuns:

Tobi se presupune ca e Uchiha Madara. (fostul sef al clanului Uchiha)El a fost alungat din sat de catre Uchiha din cauza ca nu vroia sa se alieze cu Senju si sa formeze Konoha. Mai tarziu la folosit pe kiuby pentru ataca satul! A fost oprit, dar din cauza lui clanul Uchiha o fost mutat la periferia orasului si tinut sun observatie pentru numai shariganul il putea controla pe Kiuby!
Cum a spus si SPARTAKUS el a elimnat tot clanul Uchiha(in afara de Sasuke) impreuna cu Itachi pentru a se razbuna.
Danzo este seful Anbu Bleck. El este cel care i-a dat misiunea lui Itachi sa distruga clanul pentru a nu iesi un razboi intre Konoha si Uchiha!
P.S Eu cred ca Tobi nu e Madara pentru ca tot poarta o masca si ii este frica de un cosciug care este la Kabuto!

6 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Tobi e creatorul clanului Uchiha, e foarte puternic si el a exterminat clanul impreuna cu Itachi. Danzo l-a pus pe itachi sa extermine clanul, de asta si sasuke vrea sa-l omoare.

| asdasasasas a răspuns:

Da tobi nu e madara?
chiar daca scrii pe narutopedia "tobi" tot pe madara ti-l da

| Schmuky a răspuns:

Tobi=madara. iar faptul ca poarta masca este din cauza ca este slabit, dar daca reuseste sa devina stpanul bestie cu 10 cozi o sa devina complet, si o sasi dea jos masca

| narutohokage_2642 a răspuns:

Eu cred ca este madara, dar recunosc ca este cineva foarte interesant in acel cosciug care i la aratat kabuto lui tobi.

| JoaoLuis a răspuns:

Tobi NU este madara pentru ca madara a fost reinviat de kabuto, cititi MANGA copii.Tobi se poate sa fie fiul mai mare al lui Eremitul celor 6 Cai pentru ca : stiti cand tobi i-a "inghitit" pe fuu si pe torune? i-a tinut in dimensiunea din sharingan ceva ani si cum se poate sa traiesti ani intregi fara apa si mancare? a da...:fiul mare al lui Eremitul are puterea de a conserva viata si tobi nu poate fii madara dintr-un alt motiv : tobi nu are ETERNAL MANGEKYO SHARINGAN!

| minshiuke a răspuns:

TOBI este Obito. dupa ce a stat cu stanca pe el ceva timp la gasit madara slabit de puteri si l-a luat in ascunzatoarea sa... unde la ingrijit medical.Madara avea 2 ajutoare :Zetsu si "Corpul lui tobi"ca nimeni sa-si dea seama ca obito e viu acesta a intrat in fiinta tobi, isi da masca jos in manga. Planul lui Madara era ca obito sa-l gaseasca pe nagato care dupa ce murea madara nagato sal reinvie cu tehnice rine-tensei, dar nagato ii tradeaza dandusi viata pentru a salva satul Konoha si madara va fi reinviat prin tehnica edo-tensei folosita de kabuto.