| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care ați vizionat trilogia The Godfather, ce învățături putem trage de la Don Vito Corleone?

Răspuns Câştigător
| pufulescu0o a răspuns:

Violenta este cea mai pretioasa marfa de pe lume.
Familia e mai presus de orice, dar fii atent fiindca si dusmanii tai stiu asta!
Salvarea vine de unde nici nu te astepti asa ca fa cati mai multi copii!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai ajuns sa confunzi viata reala cu filmele siropoase si melodramatice, atunci este de rau.

| dullcat a răspuns:

Buna intrebare.Sincera sa fiu, nu prea imi mai aduc bine aminte trilogia.Din ce imi mai amintesc pot spune ca,, Familia e sfanta.''? laughing

| minrest a răspuns:

Daca nu facem teme, atunci nu facem pentru nici o scoala, nici chiar pentru scoala speciala pentru adulti.