| 0NewLife a întrebat:

Pentru cei care au urmarit death note, cum vi s-a parut? Mie mi s-a parut captivant, probabil unul dintre cele mai tari animeuri, pot sa zic ca mi-a schimbat modul de gandire. Dar am inceput sa-mi cam schimb parerea despre el cand am vazut niste filme jos palaria, ( recomand Tacerea Mieilor, Hanibal si dragonul rosu, sa va uitati si la se7en, e tare), adica da, a fost probabil cel mai tare anime din categoeia lui, (psihologie blah blah blah), dar va spun ca ce vedeti voi in death note nu e inteligenta, psihologie adevarata, sunt multe chestii ieftine, DN e mult mai slab decat capodoperele alea de filme de mai sus.
Deci, as vrea sa aflu si parerea voastra despre acest anime. V-am spus e captivant, are si inteligenta si psihologie si un pic de drama, dar e ceva... Slabut.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Rührselig a răspuns:

Mi-a plăcut mai mult animelu decât filmul. Îmi place ideea de justiţiar, cu toate că a exarat mult light şi s-a lăsat prins destul de uşor după părerea mea. Oricum ideea şi cea vrut să înfăptuiască light a fost extraordinar. păcat că nu se poate o continuare, gen să fi avut un copil ceva...

| Romeo44 a răspuns:

Mie mi-a placut DeathNote fiindca era primul anime mai inteligent sa zic asa, adica imi placea modul de gandire al lui L si al lui Kira.