| SelenaDesire a întrebat:

Pentru cei care au vazut filmul 2012, va rog din suflet sa`mi spuneti si mie...

despre ce e vorba in film, cat de cat, ca un fel de rezumat, as vrea sa ma uit la el, dar nu stiu daca merita sa ma ostenesc pentru el.

Din nou, ofer premiul cel mare, fundita.

Răspuns Câştigător
| Timishan a răspuns:

Este vorba despre o varianta (nu prea plauzibila in opinia mea), in care omenirea este amenintata cu disparitia.Incalzirea miezului de fier al Pamantului datorat exploziilor solare, sub efectul caruia se schimba polii, iar uscatul se surpa lasand apele sa-l acopere. Evident, cei mai multi care sunt "salvati" sunt cei cu bani, cei care si-au platit locurile pentru supravietuire in Arce (de parca banii ar mai avea valoare intr-o lume naruita rolling on the floor). Cel mai mult imi place sfarsitul, cu o singura pata de uscat neatinsa de Apocalipsa (nu te astepti la asa ceva, tinand cont ca americanii se viseaza salvatorii omenirii in marea majoritate a filmelor de genbatting eyelashes fiind vorba despre un continent, insinuandu-se astfel originile umane). Eu zic ca merita sa-l vezi, atat pentru efectele speciale, cat si pentru linistea ta sufleteasca, daca te poti pune intr-o astfel de situatie, sa stii de pe acu` cam ce material genetic ar mosteni supravietuitorii, implicit, noua omenire. tongue Ciao! wave

7 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Merită să-l vezi.
Poţi citi recenziile filmului pe google.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmul este un mare spectacol catastrofic

| Ana_6509 a răspuns:

Cea mai mare porcarie, regret ca mi-am pierdut timpul uitandu-ma la el. Un film de duzina care impresioneaza doar prin faptul ca se crapa pamantul chiar un urma masinii in care se afla actorii principali.Nu ti-l recomand dar daca totusi ai de gand sa te uiti la el sa nu stai in pat pentru ca s-ar putea sa adormi.

| silver19 a răspuns:

Pe scurt, despre sfarsitul lumii si incercarea de supravietuire a celor importanti si nu numai happy uite'te ca merita 110% e clar un MUST SEEwinking

| Amrita a răspuns:

Buna :* Uite, eu am fost la cinema si sincer m-a impresionat. Adica. e un pic tragic ce se intampla acolo.hee hee si finalul e unul cam neasteptat. E vorba despre sfarsitul lumii, despre dragoste (pentru fii, familie dar mai putina) este vorba despre sacrificiu.despre faptul ca atunci cand va veni sf. lumii cu totii vom fi egali in fata lui Dumnezeu.
E un film bun, merita vazut! happy

| cristiano_6675 a răspuns:

Merita sal sa-l vezi, este un film bun.
Mie mi-a placut.
Nu-ti dau un rezumat pentru ca sal privesti!