| ANAV12 a întrebat:

Pentru fanii Naruto..ANAV12:-Cum crezi ca se va termina Naruto Shinppuden?

5 răspunsuri:
| Never4ever a răspuns:

Eu cred ca se va termina cand naruto va deveni hokage si va reusi sa il aduca pe sasuke inapoi.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Nu cred ca se va mai termina. Este un anime destul de popular este de recunoscut. Dar stii ce ma deranjeaza la el? MANGA E PRAE SCURTA!
Deci nu cred ca va avea un sfarsit prea dramatic, cred ca Naruto va muri pana la urma, si ii va da puteriile lui Sasuke, bine oricum suna penibil dar am zis si eu laughing.

| carmen99 a răspuns:

Naruto va deveni hokage si va fi cu Hinata, Sasuke se va intoarce si va fi cu Sakura si toata lumea va fi fericita.

| positivity a răspuns:

Având în vedere că Naruto/ Naruto Shippuden este un anime foarte, foarte popular nu se va termina prea curând, sau bine, asta sper eu.
Cum se va termina?
Ei bine, nu am o certitudine exactă că se va termina într-un anumit fel, dar am mai multe variante pe care le-am gândit.
1. Madara şi Obito, contra lui Naruto, şi ceilalţi. Naruto îi povestește, câte ceva din copilăria sa, lui Obito/ Tobi, sau cum vrei să-i spui, iar acesta intră într-un mic "vârtej al timpului", şi îl întreabă pe Kakashi, de ce a omorât-o pe Rin? Acesta îi spune că nu el a omorât-o, el a încercat să o protejeze dar nu a reușit, și îi pare nespus de rău că nu şi-a putut ţine promisiunea făcută. Şi habar nu am cum, se află adevărul. Adevărul fiind că Madara a planificat această moarte, sau doar o iluzie, ca să-l facă pe Obito să-l urască pe Kakashi, şi să rămână lângă el. Obito, trece de partea lui Kakashi, înfruntându-l pe Madara. Apare pe la mijlocul luptei, Sasuke şi prietenul său Orochimaru. Vrând să încurce puţin mai mult lucrurile, trece de partea lui Madara. Naruto ia decizia să se lupte cu Sasuke în alt loc, rămânând Obito cu Kakashi şi cei de partea lor, cu Madara, poate un misterios Zetsu şi Orochimaru, care aproape fuge de luptă. Naruto îl convinge pe Sasuke pe la sfârșitul luptei să se întoarcă în Konoha, spunându-i că el încă îl mai consideră prietenul său, ba chiar un frate. Cei 5 kage, merg la lupta cu Madara, pentru a-i ajuta pe Kakashi şi ceilalţi. Ajung chiar la țanc, când au mari probleme. Şi aşa cu chiu, şi cu vai îl înving pe Madara.
Şi totul este frumos. Cei buni câştigă, şi Sasuke se întoarce în Konoha.
2. Cea de-a doua idee a mea, mă gândesc că, Sasuke şi Naruto vor lupta împreună. Fiind la fel de puternici, vor muri amândoi într-un mega giga Chidori-Rasengan. În ultima secundă, Naruto îi spune lui Sasuke că el încă îl mai consideră prietenul său. Dându-şi amândoi ultima suflare, pe moarte, Sasuke rosteşte şi el înainte să închidă ochii pentru totdeauna "şi eu te consider prietenul meu, amice", sau mă rog, ceva de genul acesta.
Dar, habar nu am cine, cu o tehnică ca a lui Chyio, îşi dă viaţa pentru a salva pe unul din ei. Sakura apare şi ea, şi trebuie să ia decizia, Naruto sau Sasuke, şi îl alege pe Naruto.
Apoi Naruto se trezeşte, şi devine Hogake.

| naruto2000 a răspuns:

Ma naruto se va temina cad se va termina si razboiul o sal omoare pe sasuke asa am auzit si o se bata si cu madara