| BCoMichael a întrebat:

Pentru fanii Naruto:
Daca pentru a avea mangekyou sharingan trebuie sa-ti omori cel mai bun prieten atunci Kakashi pe cine a omorat? happy
Din moment ce kakashi are mangekyou sharingan nu ar fi logic sa stapaneasca si Amateratsu? Credeti ca este vreo sansa sa-l aiba?

15 răspunsuri:
| Ovidyu54 a răspuns:

Nu cred ca, kakashi si-a omorat cel mai bun prieten pentru mangekio sharingan pentru ca Obito cand i-a dat ochiul avre doar 2 puncte, ca sa pot trezi mangekio sharingan trebuie sa ai ochiul la cel mai mare lv la nivelul 3. Poate mai exista vreun alt secret al Sharinganului

kakashi nu poate stapani amaterasu, pentru ca el nu are ochiul drept sa poata folosi doujutsu are ochiul stang, iar ochiul stang este pentru genjutsu ( dar ceva nu este logic, el are ochiul stang si foloseste kamui { pentru cei care nu stiu precum BCoMichael, Kamui este tehnica folosita de kakashi in lupta cu Deidara} )

| BCoMichael explică (pentru Ovidyu54):

Da, si este aceeasi tehnica folosita mereu de tobi care distorsioneaza spatiul si timpul, este un fel de tsukuyomi happy
Nu incerca tu sa dovedesti ca stii mai multe despre naruto decat mine pentru ca nu e frumos si nici nu ai dreptate laughing
PS: Acele puncte se numesc Tomoewinking

| Amaterasu a răspuns:

1.Se zvoneste ca veche lui partenera rin ar fi fost atacata si Kakashi ar fi venit sa o salveze dar si acesta find batut foarte rau.Si Rin i-a spuslui Kakashi sa o omoare pentru ca si asa nu mai avea mult si asa a primit M.Sharingan.
2.Daca Sharinganul este imprumutat(cum este cel al lui Kakashi) iti trebuie multi ani pentru a dezvolta Amaterasu, Tsukuyomi.

| Amaterasu a răspuns (pentru Amaterasu):

@1-Rin*

| BCoMichael explică (pentru Amaterasu):

Dar kakashi deja a reusit sa dezvolte Tsukuyomi in lupta aia cu deidara, deci este posibil sa invete si amateratsu peste ceva timp happy
Si poate chiar susanoo cine stie, teoretic poate happy

| Amaterasu a răspuns (pentru BCoMichael):

1.Nu confunda Kamui cu Tsukuyomi ca sunt 2 lucruri total opuse!
2.Amaterasu se invata(daca ai numai un sharingan si ala implantat) foarte greu.
3.Cum a spus si Sasuke:"Numai cei care dobandesc dublul Mangekyo(adica sa ai 2 Mangekyo Sharingan) pot dezvolta a treia putere:Susano'o.happy

| BCoMichael explică (pentru Amaterasu):

Dar ochiul lui kakashi este un ochi drept,
se vede asta cand moare obito ca ii lipseste ochiul drept care este sharingan-ul pentru amateratsu si in principal ninjutsu
Doar pentru ca este in locul ochiului stang al lui kakashi asta nu inseamna ca ala chiar este cel stang laughing
Asta ca fapt divers happy

| Amaterasu a răspuns (pentru BCoMichael):

Nu prea esti informat.Amaterasu depinde de folosire:Sasuke ochiul stang, Itachi ochiul drept de exemplu.

| BCoMichael explică (pentru Amaterasu):

Eu am mers pe afirmatia lui ovidiu care nu a fost cea mai buna pana la urma,.laughing
Mda, stiam ca amateratsu depinde de folosire dar cand esti indus in eroare e greu sa mai gandesti limpede happy

| Amaterasu a răspuns (pentru BCoMichael):

Sunt Amaterasu si aprob acest mesaj.happyOricum, la cum vorbeste e greu sa-ti dai seama ce vrea sa zica.laughing

| Remus_Zaharia_1995 a răspuns (pentru Amaterasu):

Kakashi nu are m.sharingan din cauză ca a omorato pe rin, ci din sincronizare ochilui drep al lui obito

| Iosif_Micsik_2001 a răspuns (pentru BCoMichael):

Kakashi.in lupta împotriva lui Madara si 10 cozi +obito(fiind rău obito)o sa ajunga intr-un final sa il convingă pe Obito sa fie de partea lui naruto, iar obito o sa ii dea si celalalt ochi la Kakashi
Kakashi având si celalalt ochi o sa facă susanoo(perferct susanoo

| florinarena a răspuns:

Deci 1 kakashi a uciso pe rin 2 nu va folosi amaterasu pentru ca are ochiul ca obito si folososte doar kamui

| Bunea_Stefan_2003 a răspuns:

Kakashi a omorat-o pe Rin, pe care si Obito (Kakashi crezand ca e mort) si-a deschis sharinganul, tot ce vede kakashi, vede si obito

| Min4to a răspuns:

1. amaterasu nu il poate controla numai Itachi... tehnica dezvoltata de el, si sasuke caruia i-a dat-o itachi in lupta im care a murit... deci kakashi nu are cum sa foloseasca amaterasu sau tsukuyomi pentru ca nu are ambii ochi sharingan.

2. susano'o poate fi invocat doar de cei care au ambii ochi m. sharingan si trebuie sa stii controla tsukuyomi si amaterasu sa folosesti susano'o asa ca madara sau sasuke.

3. kakashi are m. sharingan de la minato senseiul lui (tatal lui naruto)... cu totii stim ca minato era cunoscut ca lumina galbena ( the yellow flash ) pentru ca avea snju kekkei genkai care ii permite sa plaseze un seal pe inta care o atinge si sa se teleporteze la ei intr-o secunda, in fine kakashi avea un seal pe el care l-a legat de minato si cand acesta a murit kakashi a dezvoltat magenkyou sharingan.

4. Lamuriti?