| love10andra a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti un serial/film care se difuzeaza de 3-4 ori pe saptamana(pe orice post in afara de desene!)si care sa fie in romana!

Răspuns Câştigător
| IoanaBogdana a răspuns:

ANATOMIA LUI GREY. Un serial care se întinde pe multe sezoane, aşadar foarte iubit de public şi premiat de critică, care se bucură de o popularitate la nivel internaţional.

Este o dramă centrată pe vieţile profesionale şi personale a cinci chirurgi rezidenţi, dar şi ale medicilor sub aripa cărora au intrat.

Meredith Grey este fiica unui chirurg celebru. Când începe primul an de activitate ca medic într-un spital din Seattle, ea încearcă să menţină relaţii bune cu toţi colegii. Dar în această meserie dificilă competiţia este foarte dură. Şi mai greu de atât este faptul că bărbatul iubit, coleg doctor, este însurat...

Fiecare episod al serialului poartă un titlu identic cu numele unor cântece celebre: A hard day's night (Beatles), The first cut is the deepest (Cat Stevens), If Tomorrow Never Comes (Ronan Keating), etc. Cei de la Diva Universal au reinceput sa difuzeze serialul incepand chiar de la sezonul 1. Programul este de marti pana duminica de la ora 20:00 si in reluare la ora 13:00. Funda?

1 răspuns:
| ZoeyMe a răspuns:

Doi barbati si jumatate pe procinema de luni pana joi de la 9 la 10, iar in reluare de marti pana vineri de la 6 la 7.Are subtitrare in romana si e doar la primul sezon.Succes!