| skuu a întrebat:

Salut,sunt curios care e varsta minima pentru aplicarea ca traducator pe animekage.
Dau funda.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai terminat deja facultatea de limbi straine?
Ai licenta cu care poti dovedii ca esti traducator?

| skuu explică (pentru Violleta2022):

Eu m-am referit la animekage...

| Violleta2022 a răspuns (pentru skuu):

Nici macar la animekage nu se fac exceptii, toti traducatorii obtin autorizare si licenta de profesare, in urma terminarii unei facultati.
Una este sa intelegi ce se spune si sa-i traduci tu acasa, verisoarei tale si alta este sa fii traducator profesionist, cu drept legal de a traduce orice, incluzand desene animate.