| dedekool a întrebat:

Sal, TPU:*, imi dati va rog niste dialoguri amuzante intre 2 persoane? Funda+Vot:*

4 răspunsuri:
| BYGGeo a răspuns:

Doi nebuni.
- Ba, hai sa-ti bat un cui in cap!
- Du-tee dracu, esti nebun? Daca dai pe alaturi si-mi spargi capul!?

Ion intra la bar cu-o moaca trista. Gheorghe il intreaba:
- Da' ce-ai?
- Mi-a murit soacra.
Se face liniste, la care Gheorghe:
- Nu-i adevarat, numa' zice asa sa fim invidiosi.

Intr-o noapte, pe la ora 2, vine Gheo' la Ion si incepe sa bata de nebun la geam. Dupa vreo jumatate de ora iese Ion adormit si intreaba:
- Cine-i?
- Io, Gheo'!
- Ce vrei ma, la ora asta?
- Ioane, ai vopsea verde?
- Nu!
- Bine. Si pleaca.
Dupa vreo doua ore, cand tocmai atipise Ion, iar batai in geam.
- Cine-i?
- Tot eu, Gheo'!
- Si acum ce mai vrei?

Ion pleaca in concediu, in strainatate, iar la plecare Gheorghe il roaga sa-i aduca si lui un papagal. La intoarcere, Ion, care a uitat sa-i cumpere un papagal, ii ia o bufnita si-i spune lui Gheorghe ca e papagal regal...
O saptamana mai tarziu, se intalnesc la o bere, iar Ion il intreaba pe Gheorghe daca papagalul a inceput sa vorbeasca. Gheorghe raspunde:
- Bai, inca nu vorbeste, dar tu stii ce atent se uita?

| Sabryy a răspuns:

Citeste Caldura Mare, de I.L. Caragialewinking Dar daca cauti unele care nu sunt de scriitorii astia, atunci nu cred ca iti va fi de folos. straight face

O zii buna happy

| Sabryy a răspuns (pentru DomGoe):

Aaa, daca te referi la astea laughing
Poti sa te uiti la Serialul animat (e cu injuraturi) "Family Guy" sau South Park" big grinbig grin