| pacifistul a întrebat:

vreau sa stiu ce inseamna un trailer la un film, mai bine zis termenul de trailer legat de film. va multumesc, nu uitati de funda?

Răspuns Câştigător
| NatiiȘiAtât a răspuns:

Trailerul este introducerea unui film. E un filmulet de scurta durata in care sunt prezentate scurte secvente din filmul propriu-zis, actorii, regia, data lansarii etc.

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

O avanpremiera a filmului un rezumat.

| alexs99 a răspuns:

Trailer-ul este un filmulet de prezentare cu cele mai importante lucruri ce se petrec in acel film.

Răspuns utilizator avertizat
| genTlemeNNN a răspuns:

Trailer e ca o reclama dar proprie a filmului si arata aproape toate secventele din film dar la viteza mare. Funda?