| anonim_4396 a întrebat:

Sall!
Care a fost filmul de dragoste care v-a placut cel mai mult; argumentati raspunsul in cateva randuri
funda, cea mai frumoasa argumentare!

Răspuns Câştigător
| Anet a răspuns:

Eu am fost profund emotionata de "Autumn in New York", e destul de vechi filmul dar plang de fiecare data cand il vad; filmul in sine este o poveste de dragoste neconventionala dintre o fata de 20 de ani si un barbat de 48 de ani,un iubit anterior al mamei fetei; nu se insista pe scenele de dragoste dintre cei doi,ci pe sentimentul pur de iubire care ii uneste,pe drama pe care o traiesc(fata sufera de o boala de inima incurabila), pe sentimentul de disperare din momentul in care ajungi sa pierzi pentru totdeauna fiinta pe care ai iubit-o cel mai mult; e un film care arata ca dragostea inseamna mai mult decat sex, inseamna sacrificiu si o lupta continua cu cei din jur si inclusiv cu moarteasad

6 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

Elizabethtown. Are o scanteie care te atrage. Nu poti intelege pana nu il vezi. Si ar mai fi Sweet November si Notebook, care sunt frumoase din prisma dramatismului prezent.
Vizionare placutawinking

| Rares95 a răspuns:

Tema la romana...Clasa a IX-a?laughing...tocmai acum copiez si eu chestia asta, acelasi lucru trebuie sa fac si eu

| delonia a răspuns:

Mie mi-au placut multe filme la viata mea dar unul din ele si sper sa se si potriveasca genului tau a fost life as we know it pentru ca e o poveste frumoasa...doi oameni ajung sa fie parintii unui copil care nici macar nu e al lor si datorita faptului ca locuiesc sub acelasi acoperis au ajuns sa se indragosteasca unul de celalalt.Un alt film ar fi The Notebook parca se numea si este un film superb tot asa despre doi tineri care se iubesc si un film super a fost letters to juliet care mi-ar placea sa il vezi si sa imi spui daca ti-a placut happy

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Filmul de dargoste care mi-a placut cel mai mult a fost Step up :X.M-a impresionat foarte mult.Doi tineri din lumi diferite care nu au nimic in comun dar se simt atrasi unul de celalalt.Baiatul,este un smecher al strazii care da de belea si trebuie sa faca ore de munca pentru comunitate la liceu. Tyler nu vrea sa aiba nimic de-a face cu elevii, dar se intampla sa se indragosteasca de o frumoasa dansatoare. Fata insa vrea sa-l atraga in lumea ei. Impotriva tuturor asteptãrilor, Ty descopera ca are cu adevarat talent pentru dans.Acest film pot spune ca l-am visat 2 zile la rand pentru ca mi s-a parut atat de frumos, incat as fi vrut sa il vizionez inca odata.In timp ce ma uitam la el, eram nerabdatoare sa vad ce se intampla si eram nerabdatoare sa-l mai revad odata pe smecherul strazii care s-a indragostit de o bogatase din liceu :X Cand am dat drumu filmului intrasem deja in pielea personajului principal feminin si ma simteam parca in mijlocul lor :X

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Filmul de dargoste care mi-a placut cel mai mult a fost Step up :X.M-a impresionat foarte mult.Doi tineri din lumi diferite care nu au nimic in comun dar se simt atrasi unul de celalalt.Baiatul,este un smecher al strazii care da de belea si trebuie sa faca ore de munca pentru comunitate la liceu. Tyler nu vrea sa aiba nimic de-a face cu elevii, dar se intampla sa se indragosteasca de o frumoasa dansatoare. Fata insa vrea sa-l atraga in lumea ei. Impotriva tuturor asteptãrilor, Ty descopera ca are cu adevarat talent pentru dans.Acest film pot spune ca l-am visat 2 zile la rand pentru ca mi s-a parut atat de frumos, incat as fi vrut sa il vizionez inca odata.In timp ce ma uitam la el, eram nerabdatoare sa vad ce se intampla si eram nerabdatoare sa-l mai revad odata pe smecherul strazii care s-a indragostit de o bogatase din liceu :X Cand am dat drumu filmului intrasem deja in pielea personajului principal feminin si ma simteam parca in mijlocul lor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rasp imi trebuia pentru o tema la romana...
Ms Anet, chiar mi-ai fost de ajutor