| kagome19 a întrebat:

am si eu o intrebare: Cati ani are Alex Bogdan din mondenii?

Răspuns Câştigător
| Tavi125 a răspuns:

Nume: Alexandru Bogdan
Data nasterii: 24 ianuarie 1986
Zodie: Varsator

Alexandru Bogdan este din Targu-Ocna, "un orasel pierdut undeva prin Subcarpati, cu o singura sosea, pe care il traversezi in 10 minute cu un mers lejer".

A facut sport de performanta si este mandru de faptul ca "un baiat dintr-un orasel mic, a devenit peste ani campion mondial la atletism".

Dupa ce a absolvit Colegiul National "C. Negri", Alexandru a urmat cursurile Universitatii Hyperion, la sectia actorie.

Printre oamenii care au crezut in talentul sau actoricesc se numara profesorii Rodica Mandache si Eusebiu Stefanescu, care au avut un rol major in formarea tanarului actor, dar mai ales Niki Modreanu, "un om special care a slefuit cu blandete si prietenie acel nimb artistic... Nu stiam nimic despre mass-media sau actorie. Datorita lui am inceput sa iubesc tot ce inseamna lumea aceasta, cu bune si rele", povesteste Alexandru.

Desi este la inceput de cariera, "mondenul" a intrat in pielea mai multor personaje. A fost Hamlet, Richard al III-lea, Othello, Petruchio si Henric V, din Examenul Shakespeare, Rica Venturianul, Nae Catavencu si Dragomir in Examenul Caragiale, dar si Stefan Valeriu in spectacolul "Femei, femei" sau Teukros in "Helena".

Ion Caramitru, Marius Stanescu, Ionel Mihailescu, Antoaneta Zaharia, Mircea Constantinescu si Constantin Cojocarul se numara printre actorii preferati ai lui Alexandru, iar maestrul Radu Beligan este modelul sau profesional.

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Fiind nascut pe 24 ianuarie 1986, faci un mic calcul si afli!

| alexs99 a răspuns:

Alex Bogdan din Mondenii are 27 de ani, fiind nascut pe 24 ianuarie 1986.

| PuffyPuffulete a răspuns:

Are 27 de ani

| DarkShadow26 a răspuns:

S-a născut pe 24 ianuarie 1986, deci are 27 de ani. Sper că te-am ajutat >big grin