| LiviuVladut a întrebat:

acum ceva ani se difuza pe tvr2 un serial cu doi adolescenti, un baiat si o fata, care au devenit genii in urma unui accident intr-ul laborator, ceva cu o broasca ce a sarit pe tastatura unui laptop si a creat o lumina... In fiecare episod din serial astia inventau tot felul de chestii, baiatul inventa chestii faine iar fata era mai "malefica". Stie cineva cum se numeste?

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Serialul se numeşte „Wicked Science" - Micii savanti (2004) cu Bridget Neval.
http://www.imdb.com/title/tt0401079/
Weekend fain.