| SamBureL a întrebat:

Salut, am o problema cu bsplayer si cu orice player cand deschid un film sunetul si subtitrarea o iau in fata si filmu ramane in spate.
Cand instalez bsplayer imi da acesta eroare
http://img9.imageshack.us/img9/9444/85234064.png
Ma poate ajuta careva?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Nu iti da eroare. E vorba de codecuri care trebuiesc instalate pe calculator, ca sa vezi cit mai multe formate de fisier video. Fisierele video, avind memorie mare, sunt comprimate cu ajutorul codecurilor, si daca nu ai un codec, si filmul e comprimat cu acel codec, nu poti vedea filmul deloc. BSPlayer are cele mai multe codecuri, si de aceea e unul din cele mai bune programe video, deci cu el poti vedea cele mai multe formate video. Ceea ce trebuie sa faci tu e doar sa dai click pe "Yes" si BSPlayer va instala codecurile lipsa, insa sa ai grija sa ai conexiunea la net deschisa, ca le downloadeaza intii si apoi le instaleaza.
Cit despre subtitrare, poti corecta, intri in meniu, cu click dreapta cind e programul deschis, pe film > Subtitrare>Primar>Proprietatile subtitrarii>Corectie timp subtitrare + sau -, in functie de cum e subtitrarea, inainte, sau inapoi fata de film. Iar daca mereu se intimpla asa, tot la proprietetile subtitrarii ai Decalaj subtitrare, dupa ce ai corectat-o, intri acolo si vezi ce decalaj ai, si pui valoarea de la acel decalaj la fiecare film, si se va corecta direct, fara sa o mai faci tu de fiecare data manual. Iar daca vrei sa rezolvi problema cu totul, incearca o reinstalare.