| Robyunited95 a întrebat:

Salut
Am vazut filmul The Dark Knight Rises 2012, un film superb dar am cateva dubii in finalul acestuia daca Batman moare sau nu?
Sunt cateva lucruri care dau de inteles la final ca moare dar vreau sa aud si parere voastra(pentru cei care au urmarit filmul)!
Fundaaa

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Răspunsul este evident, nu. Există anumite indicii pe parcursul filmului. În primul rând, cea mai importantă dovada este scena în care Fox (Morgan Freeman) a descoperit că Bruce Wayne a reușit să repare autopilotul batmobilului cu 6 luni în urmă. Scena nu-și avea rostul dacă nu o socotim drept un indiciu categoric.
În al doilea rând, Alfred îl vede pe Bruce împreuna cu Selina într-o cafenea din Florența (este evident că scena nu a fost o simplă fantezie, având în vedere faptul că majordomul nu era conștient de aventura amoroasă a celor doi).
Numai bine!

3 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Batman/Bruce Wayne nu moare, arata la final cand Fox discuta cu acei ingineri despre aparatul cu care zbura batman sa indeparteze acea bomba si unul din ei spuse ca bruce rezolvase sistemul catapultarii. In plus Tanarul politist are si numele de Robin(tot la final arata) ceea ce sugereaza ca va mai fi continuare mai mult ca sigur formand recunoscutul duo Batman si Robin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.

| eusiea1 a răspuns:

Batman nu va murii niciodata, Bruce Wayne a dat mai departe mostenirea de a fii Batman politistului in timp ce Bruce si-a continuat viata. funda?