| Amargaritei_Cosmin_1998 a întrebat:

Salut, as vrea si eu sa imi ziceti niste anime-uri de "dragoste" care sa aiba peste 20 ep.

Răspuns Câştigător
| MariaElenaAnime a răspuns:

Sword Art Online 52 de episoade. Romantism si actiune e super.
Mirai Nikki o lupta pentru supravetuire care trebuie sa fii pe cont propriu, dar 2 personaje nu fac asta si fac echipa. O poveste de dragoste mai ciudata dar interesanta are in jur de 25 de episoade si un ova. Ala e finalul, dar il gasesti greu in romana eu l-am vizionat in engleza.
Memories Plastic are doar 13 episoade, e interesant baga click chiar daca n-are peste 20 de episoade.
Absolute Duo are in jurde 24 de episoade e cu sabii, scuturi nu stiu dar are si romantism nu m-am uitat inca.
Akame Ga Kill e dramatic dar are si romantism. Merita dar daca esti minor mai bine asteapta macar 16 ani. Are 24 de episoade.
Date a Live- sunt suflete care seamana cu oameni si se indragosteste de un pamantean e inresant. Are 24 de episoade.
Accel Worl aici e vorba mai mult despre viitor o fata populara, frumoasa si desteapta se indragosteste de un grasan. Povestea e incalcita nu vreau sa-ti stric finalul. Are 24 de episoade.
Sper ca te-am ajutat. Vizionare placuta.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Amargaritei_Cosmin_1998 explică:

Majoriatea anime-urilor le-am vazut deja. Succes in continuare pentru FUNDA