| Park1Suin a întrebat:

Salut.As vrea un anime interesant, pentru fete.As vrea descrierea.Dau FNDOI!

5 răspunsuri:
| JeffRider93 a răspuns:

Nana :3 Este si pentru fete si baieti, dar in special fete.Este vorba despre o rockerita pe nume Nana, care se intalneste cu...o fata pe care o cheama tot Nana.Pleaca in Tokyo si, intamplator, se muta impreuna.Este mai mult un hentai, dar e si comedie.Nana (rockerita) se impaca cu iubitul ei, Ren (parca) si se intoarce in trupa ei (nu mai stiu cum se numeste).Mai mult e vorba despre povestea de dragoste dintre Nana si Ren si despre muzica, si foarte putin despre sex.Dar, ma rog oh go on Mie mi-a placut. Sper sa-ti placa si tie happywinking

| S3S3an a răspuns:

Eu tias sfatui Kaichou wa maid-sama, Amnesia e interesanta cu mister si scurta daca vrei sa il intelegi trebuie sa fii atenta si sa il vezi tot, Sukitte Ii na eu e o poveste de dragoste cu conflicte pe care fata trebuie sa treaca, Kami-sama Hajimemashita trebuie sa-l vezi si e scurt asa ca nu-ti va lua mult timp si Itazura na Kiss e despre viata unei fete care sa luptat din greu pentru al cuceri pe baiatul ca il place e si amuzant. Funda

| Notyourbusinesskid a răspuns:

Kaichou wa maid-sama - este vorba despre o fata care studiaza la un liceu de baieti si ea este perfecta in toate dar are un secret, ea lucreaza la o cafenea si nu vrea sa afle nimeni, dar intr-o seara cel mai popular baiat din scoala o vede si alege sa pastreze secretul deoarece el o place, pe parcurs si ea va incepe sa-l placa
Itazura na kiss - o fata pe nume Kotoko din clasa F ( cea mai slaba clasa din liceu ) este indragostita de cel mai inteligent baiat din liceu ( clasa A ) si in ultimul an de liceu se decide sa-i scrie o scrisoare de dragoste, dar acesta o refuza spunandu-i ca uraste fetele proaste.Pe parcurs ea o sa se mute in casa lui impreuna cu tatal ei... de aici trebuie sa descoperi tu singura restul, oricum e foarte frumos
Sukitte yi na eu - este vorba despre o fata pe nume Mei care nu are incredere in nimeni pana cand il intalneste pe Yamato, datorita lui ajunge sa isi faca prieteni.
Tonari no koibutsu-kun sau My little Monster - este vorba despre o fata care invata foarte bine la scoala si un baiat inteligent care datorita unor conflicte in care a intrat nu mai frecventeaza scoala pana cand apare fata aceasta.

| Itp_Diana_1999 a răspuns:

Ai putea incerca comedii romantice ca Yamato Nedeshiko Shichi Henge unde 4 baieti incearca sa faca dintr-o fata ciudata o domnisoara; sau Tonari no Kaibutsu-kun unde o fata interesata doar de note se intalneste cu un baiat care el crede ca sunt prieteni si astfel apare o poveste de dragoste sau Ouran High School Host Clib unde o fata sparge din greseala o vaza foarte scumpa a unui club de baieti si pentru a-si plati datoria trebuie sa se deghizeze in baiat sau xxxHolic unde un baiat intra intr-un magazin de dorinte si pentru a-si plati dorinta lucreaza pentru o femeie de la acel magazin; in el apar diferite povesti cu spirite, demoni chestii din astea(oricum e destul de tare :p ) sau poti intra pe a-kage si gasesti multe anime-uri happy