| cusssuMzQ a întrebat:

Salut,

Caut de ceva timp un film mai vechi...nu stiu cum se numeste dar stiu cateva intamplari din el.Eram micut dar totusi am o memorie buna: Filmu' era despre nemti, care ii persecuta pe evrei in vremea aceea...printre acesti evrei persecutati era si o femeie care isi pune copilu intr un cosulet si ii da drumu pe apa pentru a fii salvat, intre timp ea este prinsa si pusa in genunchi pentru a fi omorata(ii dadea in cap cu barosu). In timp ce ea era persecutata copilu a inceput sa palnga, si pentru a nu il auzii nemtii si sa l prinda sa l omoare si pe el, ea a inceput sa cante si copilu s a linistit. Iar ea a murit cantand

Stie cineva ceva?:-s

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nici unu... dar va multumesc:-s... daca mai stie cineva?:-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| TbX_4651 a răspuns:

Evadare din Sobibor cumva?

| alymike a răspuns:

Ia incearca La Vita e Bella... sper sa fie acesta