| mihaiion2 a întrebat:

Caut de mult un film difuzat candva pe Hallmark, despre echipajul unui submarin american plecat intr-o misiune in care trebuia sa intrerupa orice comunicare si cand se termina misiunea si ies la suprafata nu mai gasesc nicio fiinta vie deoarece intre timp avusese loc un razboi atomic si totul in jur era contaminat radioactiv. Mi-a ramas in minte. dar nu stiu cum se numeste si nu am apucat sa il vad pana la sfarsit (nu stiu daca gasesc sau nu supravietuitori). Daca stie cineva cum se numeste. Multumesc.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Știu un film, care seamănă cu descrierea ta, însă nu știu dacă a fost chiar pe Hallmark...

On the Beach (Ultimul țărm), 2000
http://www.cinemarx.ro/filme/On-the-Beach-Ultimul-tarm-102814.html