| LoveSleep a întrebat:

Salut, caut niște filme psihologice.
Gen inception, unknown, the shutter island, mr nobody etc.

Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

''The butterfly effect'' mi-a placut mai mult ca cele sus mentionate. In urma cu 3-4 ani mancam pe paine filme psihologice.
Foarte bune mai sunt :Se7en, One flew over the cuckoo`s nest (numai ca asta nu este un film pe intelesul tuturor) sau The Shining.

| LoveSleep explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Am auzit de "The butterfly effect", urma să mă uit dar am uitat de el. O s-o fac acum.
Se7en l-am văzut, The shining e mai mult horror iar One flew over the cuckoo`s nest nu mi-a plăcut prea mult.

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dogville (2003), Manderlay (2005), Idioterne/The Idiots (1998), Melancholia (2011), Memento (2000), A Beautiful Mind (2001), The Game (1997), Last Days (2005), Fight Club (1999), Black Swan (2010)...

| William a răspuns:

Incearca Sabotage, Horns.

| faramatania a răspuns:

Side Effects (2013),Magic Magic (2013),The Hidden Face (2011),Gamer (2009),Source Code (2011),Fracture (2007),Identity (2003),Exam (2009),Before I Go To Sleep (2014),Gone Girl (2014),Paranoia (2013),Shadow Dancer (2012),One Fall (2011),Lucy (2014),In Time (2011),Children Of Men (2006),Repo Men (2010),The Last Word (2008),Phase 7 (2011)

| minrest a răspuns:

Toate care s-au recomandat aici sunt filme bune. Dar iti pot recomanda un film mai bun ca ele, ''The revolver''. Ca e greu, n-ar fi o problema, dar e un pic prea greu. Da atentie principiilor care apar ca text si o sa il intelegi. Daca vrei, sa imi spui cum ti-a placut.

| jrockfreak a răspuns:

"A beautiful mind", e un must seen psihologic.winking

| LoveSleep explică (pentru jrockfreak):

L-am văzut, e genial.

| jrockfreak a răspuns (pentru LoveSleep):

Atunci "The way back". Joacă și un românaș de-al nostru acolo.

| LoveSleep explică (pentru jrockfreak):

Dragos Bucur.
Destul de bun filmul.

Răspuns utilizator avertizat
| TrololollPrettyDevil a răspuns:

De ce? Ai nevoie de asistenta? laughing