| ericcelrosu a întrebat:

Salut, caut si eu in film animat vechi de cand eram micut, nu prea am ramas cu mare lucru in termeni de detalii, dar stiu ca era vorba de un baietel care trece prin tot felul de încercări plecând de acasa dintr-un motiv pe care nu il mai stiu si la un moment dat tin minte o scena cand se întâlnește cu un grup de draci care dansau intr-o scorbura sau ceva. Ce mai tin minte clar e ca o parte in care străbate un drum lung e dublat de o melodie care zice,, cand acasa voi fi si aventura se va sfârși '' ca refren. Imi e ciuda ca nu mai stiu nici pe ce program era dar cel mai probabil minimax si a fost inainte de 2010.
Cine are habar la ce fac apropo as aprecia mult sa ma ajute.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Draci ai tu in cap mai lasa ne cu idioteniile tale, cauti prostii, cauta tu singur nu ne pune pe noi sa ti cautăm.

| Furnicuta000 a răspuns:

E un grup pe Facebook, se numeste "zi-mi un film bun". Pune acolo intrebarea pentru ca aici sunt slabe sansele

| Madaxo97 a răspuns:

Gravity Falls? Ciudățenii(in română)