| denisTiky a întrebat:

Credeti ca merita sa iti faci cont pe Netflix? As fi vrut sa imi fac si eu unul premium pentru 4 dispozitive, dar nu stiu daca merita sa dai banii aceia (12 euro) pentru cateva seriale. Se poate sa platesti 2 chiar 3 abonamente la tv cu acei bani pe care ii dai la Netflix.
Pareri?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poti sa-ti faci abonament si sa-l folosesti fara griji luna respectiva. Daca vrei sa il intrerupi mergi la setari si dai cancel membership inainte de ziua in care trebuie sa platesti abonamentul pe a doua luna

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu trebuie sa dai cancel in ziua respectiva. Poti sa dai imediat dupa ce te-ai inregistrat. Va ramane gratis o luna happy

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vrei sa il intrerupi mergi la setari si dai cancel membership inainte de ziua in care trebuie sa platesti abonamentul pe a doua luna

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca pe hbo go, da si acolo ai o luna chiar daca dai cancel curios

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pe toate e la fel, si pe nowtv si pe hulu, si pe Netflix

| FaraNumePls a răspuns:

Merita, merita luna aia gratis laughing poti totusi descoperii filme si seriale noi. Eu ma uitam la Jurnalele Vampirilor pe NetFlix, dupa am descoperit ca HD pot sa vad si pe un anumit site (foarte bun site-ul apropo). Poti sa gasesti orice pe Google (miracol existential). Cred ca Netflix e mai mult pentru copiii aia care-si permit sa plateasca din alocatie si banii parintilor 10 mii de abonamente, ori pentru pasionați, pentru cei care stau trezi cu noptile si se uita la seriale. Un exemplu: mie mi-a luat cateva luni bune ca sa ma uit la serialul mentionat mai sus si nici acum nu l-am terminat, iar o fosta colega a ajuns la episodul la care ramasesem eu in doar o luna. Sau altul care a vazut Riverdale in doua zile, pe cand altii se chinuie si-o vara rolling on the floor
Eu de exemplu dupa ce ma uit la maxim 4 episoade (consecutiv) ma plictisesc grav si simt ca mai trebuie sa aprind un TV, sa ies pe afara, sa citesc rolling on the floor
Depinde de tine si de personalitatea ta.
Iar daca vorbim de bani, mai bine iei primul abonament sau al doilea. Mai e o varianta, sa împarți cu cineva abonamentul. Gen oricum banuiesc ca n-o sa te uiti tu de pe 4 dispozitive deodata rolling on the floor poftim, 2 dispozitive tie si doua lui BFF (am dat un exemplu). Vine 6 cu 6 euro. E mai ok asa. Eu am avut Netflix prin mai si am oprit abonamentul in iulie. Deja imi mâncase o gramada de bani (eu avand al 3-lea abonament).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă urmărești seriale în derulare da
altfel nu

| Gaby212 a răspuns:

De e sa te uiti la seriale pe Netflix cand ai atatea siteuri free?

| denisTiky explică (pentru Gaby212):

Majoritatea te intrerup din cauza reclamelor, a virusilor...Netflix e mult mai safe, si chiar daca are reclame(nu stiu sigur daca da sau nu) nu sunt virusi.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Unele filme si seriale de pe Netflix le gasesti pe net gratis.Nu merita dupa parerea mea.

| debarasator63 a răspuns:

Il am de 2 ani. A meritat pana acum, in sesul ca nepotul meu a vazut toate seriale cu eroi, desene animate, filme, etc., dar pentru adulti iti trece in 2-3 luni. Netflix de Romania are tot ce e vechi si cateva filme/ seriale noi. Incearca luna gratuita si-ti faci o idee.

| CentyLox a răspuns:

Ammm mda merita. Serviciul NetFlix este unul din cele mai bune servici pentru filme seriale din lume si la banii aia merita happy

| BogdanDavidZ a răspuns:

Depinde cat de mult te si uiti la seriale, de ce nu incerci prima luna gratis sa vezi cum e si daca consideri ca nu merita il anulezi

| Floria_Ioan_1996 a răspuns:

Nu merita man, cu 30 de lei pe luna poti sa faci altceva, daca ai Android incearca popcorn time, a primit un nou update in care are si seriale, si are toate filmele din 1970 in sus, e doar un pont, tu faci cum vrei