| MariusMarius96 a întrebat:

Cum se numeste filmul original de la care s-a inspirat scary movie 2? funda si vot

5 răspunsuri:
| pisikutza a răspuns:

In scary movie doi sunt mai multe filme, nu neaparat de groaza- parodiate..nu stiu exact care ...parca blestemul, piratii din caraibe.cam asa ceva

| spxinsane a răspuns:

The Exorcist
Poltergeist
The Haunting

http://en.wikipedia.org/wiki/Scary_Movie_2

| Black_Cherry a răspuns:

The exorcist cred.

| sonya a răspuns:

Scary movie, toate seriile din cate stiu eu au avut la baza Scream. Care la randul lui are vreo 4 serii. Insa, fiind o parodie s-au inspirat din mai multe filme, insirate mai sus. Succes!

| Liniuta a răspuns:

The exorcism of Emily Rose. =)