| stelian77 a întrebat:

(FUNDĂ)

m-am apucat recent de Naruto (sunt la episodul 70 din primul serial)

sunt însă puțin derutat în legătură cu filmele "Naruto" și "Naruto Shippuden" cu serialele în sine.

aș vrea sa știu daca trebuie sa vad cate un film după un anumit episod? pentru că aș vrea să știu intâmplarile in ordinea cronologică!

(ex:

după ep 100 din Naruto >- Naruto film 1 --- apoi ep 101

după ep 274 din Naruto Shippuden >- Naruto Shippuden filmul nr1 --- apoi ep 275)

-Și pentru cei care știu site-ul "AnimeKage" - pe wikipedia arata ca Naruto Shippuden are 700+ ep

-pe site are doar 500 + filmele

lipsesc sau așa trebuie să fie?

FUNDĂ

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Filmele alea nu au legatura cu serialul. Sunt un fel de fillere.
Nu trebuie sa te uiti la episoade si sa strecori filme printre ele. Eu nici nu le-am vazut. Sunt facute sa mai aline dorul celor care au terminat anime-ul si nu au la ce se uita ( asta inainte de Boruto sau inainte de Shippuden ).

Pe AnimeKage, seria e completa.

| stelian77 explică (pentru Ineys):

Mersi mult! pot să mă uit normal acum.

2 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Uita-te la toate episoadele 220 din Naruto prima serie si apoi filmele si OVA si la Naruto Shippuden la fel filmele si pe urma OVA.