| Sakhni_Eduard_1998 a întrebat:

Salut.Imi poate recomanda si mie vreun film horror adevarat? Dar sa nu fie ceva cu criminali in serie gen Halloween, Friday 13th, Freddy, Wrong Turn sau Saw, sa fie ceva mai supernatural daca se poate.Multmesc mult pentru raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| VivianneMnt a răspuns:

Mirrors
One missed call
The ring
The grudge
White Noise
Stay Alive
Dark Water
The eye
Shutter
Case 39
Devil
My soul to take
The unborn
The messengers
Don't be afraid of the dark
The return
The Appartition
Pulse

12 răspunsuri:
| M25M a răspuns:

Paranormal activity(1-4)
REC(doar unu si doi)
El orfanto
Silent hill
The Messengers
The Tunnel
Blair witch project(doar prima parte)
The Others
The Exorcism of Emily Rose
Ju-on( The Grudge in varianta americana)
Ringu( originalul variantei americane The Ring)
The omen(originalul)
The Exorcist(originalul)
The Haunting in Connecticut
The Awakening
The Woman in black
Insidious
Devil
(Room) 1408
The Uninvited
Suspiria
The Shining
Nosferatu
The Strangers
Dead Birds
Tale of two sisters
Intruder
The Hills Have Eyes
The Strangers
The Ruins
(The)Last House on the Left
Grave encounters
The Innkeepers
The Unborn
The Ward
The Possesion
The Amytiville Horror
The Descent(doar prima parte)
I spit on your grave(asta este mai slasher deci sunt scene explicite)
V/H/S
30 Days of night
Identity
Sinister
I saw the devil
Ils
Haute Tension
Case 39
Dark Water
Session 9
Darkness Falls
Calvaire (slasher)
The Abandoned
28 weeks later( zombi)
28 months later(continuare 28 weeks later)
Dawn of the dead(zombi)
Eden Lake (thriller)
Amusement
Shutter(originalul asiatic 2004)

P.S. Pentru cei care vor sari zicand ca au mai vazut aceasta lista la alti utilizatori, aceasta este lista mea (care intr-adevar mai este folosita si de altii) pe care o completez doar cu filmele pe care eu le consider demne de vizionat ale acestui gen. Deci nu vanez funde nu sunt disperat dupa funde, am destule, asadar nu "fur" lista nimanui. Fac aceasta precizare pentru a nu repeta acelasi lucru de mai multe ori.

| Gabi19971983 a răspuns:

Pactul

Funda?

| adry2001 a răspuns:

Nu ma prea uit la din astea dati recomand un program tv care este AXN. Sunt o gramada de filme acolo din astea cum ar fi: Psihologia Crimei, CSI: New York-Criminalistii care apropo este in seara asta la 20:05 ep7 si la 22:00 ep 2 si is multe altele din astea da le baga foarte mult seara. sper ca ti-am fost de ajutor! Funda?

| Anonimow a răspuns:

Iti zic eu....Insidious,dead silence si the Amityville.Astea sunt best si corespund cu ce cauti u. Funda?big grin

| PooChai a răspuns:

The exorcist

| CataLyNh0 a răspuns:

Drag me to hell, amityville, cum a spus si @anonimow.astea is faine...zic eu...

| AdelinaPopovici3092 a răspuns:

Papusa Chucky

| TooManyXoxoA a răspuns:

Silent hill, The exorcism of emily rose, Mirrors si Case 39 big grin

| Sakhni_Eduard_1998 explică:

Imi pare rau ca va dezamagesc dar castigatoarea e Vivianne.Ea mi-a lasat o adevarata coletie d filme horror unele din ele bune si pe care nu le-am vazut.Va multumesc oricum tuturor pentu raspunsuri.

| Sakhni_Eduard_1998 explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri si imi pare rau sa va dezamagesc dar cele Vivianne mi-a da o lista de filme ce merita vizionate si scuze Mihai dar nu ti-am vazut raspunsul la timp fiindc tu ai fi castigat fiindca mi-ai dat mai multe filme cu adevarat horror.
P.S. a zis cineva ca dau funda sau ceva?

| dianamaria95 a răspuns:

Paranormal Activity 1, 2, 3, 4-sunt geniale si nu sunt deloc cu sange
sau The Shining-asta e clar cel mai bun

| deny1996 a răspuns:

The children happy