| Ptm_Geani_1991 a întrebat:

Salut, ma numesc Geani si sunt un mare fan al filmelor cu zombie. Am urmarit tot The Walking Dead-ul si Fear The Walking Dead + multe alte filme cu zombii. Astept parerea voastra : Credeti ca sunt sanse sa se intample la fel si la noi un virus care va curata toata lumea? DAU FUNDA CELUI MAI BUN REPLY.

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Nu cred ca o sa se intample si la noi asa ceva, decat daca se gandesc niste nebuni sa creeze un virus atat de letal incat sa extermine populatia planetei, dar chiar daca s-ar creea un astfel de virus, cel mai probabil doar o sa murim si gata, nu o sa ne transformam in zombii, sau "morti vii" daca vrei sa le spui asa. Si mie imi plac filmele cu zombii, poti sa te uiti si la filmul REC, daca nu l-ai vazut, este tot cu zombii, si este si REC 2, si nu mai stiu sigur, dar parca este si REC 3.

1 răspuns:
| VenomMMA a răspuns:

Ce intrebare complexa. Acum trebuie sa luam fiecare subiect in parte la puricat. Filmele sunt filme. Unele sunt inspirate din fapte reale, altele din imaginatia mult prea bogata a unui vreun regizor. Nu cred ca sunt sanse ca ceea ce-ai vazut tu in filmele cu zombi sa se-ntample in viata reala. In primul rand cine ar crea un asemenea virus n-ar avea nimic de castigat din moment ce toata omenirea va pieri. Tie ti-ar convine sa ramai singurul om de pe planeta, sa fii inconjurat doar de zombi care vor sa te manance? Nu, nu cred ca ai vrea asta. Deci, filmele sunt doar filme, povesti suprapuse in imagini. happy