| kikitu a întrebat:

Mi-a spus cineva de un film legat de regimul lui Hitler cu un EVREU care isi minte copilul ca tot ce se petrece este un joc si il pune sa se ascunda ca sa nu-l gaseasca nazistii sa il omoare... Ceva de genul. Aveti idee cum se numeste? 10x

Răspuns Câştigător
| katapaka a răspuns:

Salut! Se numeșe „La vita e bella 1997" și ar veni tradus pe engleza „Viața e frumoasă", filmul e o cpodoperă, merită întradevăr văzut! happy

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La Vita e Bella/Life is Beautiful. Super, filmul. De altfel, a luat si Oscar in 1998, pentru cel mai bun film strain. E cu si de Roberto Begnini.

| alexandrafrumosikaflori a răspuns:

Vrei sa fi iubitul meu te rog