| Raptor1234 a întrebat:

Stiti vreun serial in care un om isi deschide o afacere si ajunge foarte bogat?

Răspuns Câştigător
| Xeanle77 a răspuns:

Nu stiu daca sunt la fel cum vrei tu, insa sunt pe aproape:
Breaking Bad-Un chimist care nu are bani sa-si plateasca facturiile, incepe sa se apuce de prepararea drogurilor si cu ajutorul colegului sau le vinde.
Peaky Blinders-Este despre o familie de gangsteri care devin cei mai puternici din Anglia.
Narcos-Dezvaluie povestea lui Pablo Escobar celui mai mare traficant de droguri
House of Cards-Dintr-un membru al congresului personajul principal ajunge intr-o functie mai mare(nu iti zic ce ca e spoiler oarecum)
Toate astea pe cate ti le-am zis sunt deslre oameni care ajung din saracii/sau cu un venit mediu in oamenii bogati/puternici.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu am vazut asemenea serial, dar mi-am adus aminte de un banc. big grin

O blonda se intalneste la o cafea cu prietena sa de copilarie.
Prietena sa ii spune:
- Vai, au trecut cativa ani de cand nu ne-am intalnit! Am auzit ca te-ai maritat cu un tip foarte bogat.
- Da, si eu l-am facut milionar!
- Dar el ce a fost inainte?
- Miliardar.

| xDianaaaaa a răspuns:

Lucifer e destul de fain...el e gen diavolul care a coborât pe pământ, e bogat, dintr.o afacere cu un club, se îndrăgostește...e super