| gaby9683 a întrebat:

Am o problema,cand ma uit la un film cu subtitrare e ciudat,adica cei din film zic ceva,si traduce altceva,total paralel,e de la subtitrare sau de la programul de vazut filme?
P.S:Am incercat mai multe filme pe care le-am mai vazut, si la fel face.

Răspuns Câştigător
| RoyDupuis a răspuns:

Subtitrarea nu este potrivita pentru acel film, caut-o pe cea potrivita.
insa te sfatuiesc sa deschizi/rulezi filmul cu BS Player, el cauta automat subtitrarile pentru filmul pe care il ruleaza, si e usor sa alegi pe care o vrei, daca nu e buna una, incerci alta, e foarte simplu.
http://www.bsplayer.com/

sau alta varianta (nu prea sigura)copiezi denumirea exacta a filmului si cu ea cauti subtitrarea pe google. (adica o introduci pe google cautare, si vezi ce-ti apare...)

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

E de la subtitrare! Subtitrarea nu e compatibila cu formatul filmului.
Incearca sa descarci subtitrarea exact cu acelasi nume ca al filmului. Exemplu:
Daca filmul se numeste
The Big Wedding[2013]BRRip XviD-ETRG atunci subtitrarea trebuie sa fie
The Big Wedding[2013]BRRip XviD-ETRG.srt
Si nu merge subtitrarea The.Big.Wedding.2013.1080p.BluRay.x264-SPARKS.srt pentru ca este alt format.
Pentru filme foloseste VLC, e cel mai bun player FREE.
http://www.videolan.org/vlc/

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Sunt greseli pentru ca cineva tot trebuie sa le subitreze si probabil au gresit.

| DragosFku a răspuns:

Pai trebuie sa gasesti o subtitrare potrivita, nu are legatura cu programul.

| Buzedulci100 a răspuns:

Faza asta se mai intampla pe la youtube...cred ca este o problema este de la subtitrare...incearca sa vezi filme gata subtitrate adica nu stiu cum sa-ti spun sa fie ele editate dejahappy