| Ionut122002 a întrebat:

Am si eu o intrebare!
Daca imi fac un canal de Youtube si pun episoade din seriale as putea lua copyright?

Răspuns Câştigător
| ionutborcea a răspuns:

Da frate poți lua am şi eu un canal am postat la greu dar după 1 lună vezi că îți sterge toate video-urile şi poate să iți steargă contul temporar s-au accesul P.S. nu faci nici un bani nu merge nici o metoda nici descrierea nici ecran mai mic pentru conține audio-video şi e creat de ei asta î seamnă furt de identitate ce făceam eu ei isi revendicau câstigul meu poți ajunge să fii dat în judecată deci nu încerca Fundă?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este legal si poate sa-ti stearga canalul si contul, mai ales daca te reclama unul sau mai multi posesori ai drepturilor de autor.

| Bogdann1107 a răspuns:

Poti pune ce vrei aproape, in descriere scrii numele si anul filmului eventual de pe ce canal ai luat secventele.
In caz de copyright vei selecta ca nu vrei sa modifici nimic la clipul tau si aia e!