| AndreeaAS a întrebat:

As vrea sa imi spuneti niste intamplari din "La medeleni" volumul 2.Am ajuns la pagina 122 si m-am cam plictisit si nu am prea inteles-o.Doar asa in mare. Vreau sa stiu daca merita citita...
Raspunsuri serioase si rapizi!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merita, pentru ca are un final neasteptat. dar la volumul 3 o sa incepi sa te plictisesti cu toate detaiile alea

| AndreeaAS explică (pentru anonim_4396):

Te rog mult, spune-mi niste intamplari. Poate ca tie iti place dar nu e genul meu.Cine stie...
Multumesc anticipat.

| kyjonopsy a răspuns:

Cred c-am intarziat muult cu raspunsul, dar daca inca n-ai citit cartea inseamna ca-i numa bine.din cate tin minte in vol 2 olguta la un momentdat pleaca din casa familiei si cat timp lipseste danut si rodica incep sa "flirteze" asa cum spunem noi, adolescentii.monicai,deoarece il iubeste pe danut,nu-i pica bine ca danut sa nu-i dea atentie mai mare decat rodicai(care pentru el nu-i decat o aventura ca sa zic asa).cred ca puiu o observa pe rodica cand pleaca seara din camera ei sa se duca la danut in camera si ii scrie olgutei o scrisoare ca sa vina repede la medeleni sa schimbe lucrurile.ea vine numaidecat si o da afara din casa pe rodica(vezi tu cum). apoi il cearta pe danut. danut merge toata vara la o femeie de unde imprumuta carti,dar nu mai stiu cum o chema (femeia asta o cunoaste pe iubita lui,adina, care e plecata parca in ilalia si se intereseaza de ea punandu-i intrebari lui danut)ce mai e pe acolo citesti tu, iar la sfarsit danut isi da seama de ceva foarte important(nu stiu daca ar trebui sa-ti zic ce).in vol 3 ei sunt mult mai mari.deja au locuri de munca(danut e avocat,iar monica o sa devina la sfarsit profesoara de franceza). olguta il iubeste pe unul mai batran decat ea numit vania,dezamagindu-l pe cel mai bun prieten a lui danut, mircea, care si el o iubea nespus.la sfarsit, iar se intampla ceva foarte important care schimba totul, toate planurile familiei si totul prinde alt curs(nici asta nu cred c-ar trebui sa-ti spun). sper ca ai citit toate cartile acestui roman pana acum si ca ti-au placut.as vrea sa-mi spui parerea ta printr-un mesaj.

| AndreeaAS explică:

Va rog spuneti-mi intamplari nu doar ca merita sau nu. Poate mie nu imi place genul si voua da...