| anonim_4396 a întrebat:

care sunt filmele voastre favorite?

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

The Elephant Man (1980), Hachiko: A Dog's Story (2009), Dead Poets Society (1989), Cidade de Deus (2002), The World's Fastest Indian (2006), The Ledge (2011), The Bucket List (2007), Le renard et l'enfant (2007), Bridge to Terabithia (2007), Malèna (2000), The Dreamers (2003), Bitter Moon (1992), Magnolia (1999), Gia (1998), Good Will Hunting (1997), Powder (1995), Chocolat (2000), The Green Mile (1999), The Shawshank Redemption (1994), Django Unchained (2012), Schindler's List (1993), Amour (2012), The Boy in the Striped Pyjamas (2008), August Rush (2007), Fight Club (1999), Drive (2011), Léon: The Professional (1994), Gandhi (1982), Ondskan (2003), The Reader (2008), Cinderella Man (2005), Naked (1993), Forrest Gump (1994), Agora (2009), The Best Exotic Marigold Hotel (2011), Out of Africa (1985), In The Mood For Love (2000), My Girl (1991), Cadillac Records (2008), Pay it forward (2000), War Horse (2011), Open Road (2013), The Hurricane (1999), Melancholia (2011), Vă place Brahms? - Goodbye Again (1961), Somewhere in Time (1980), All The Invisible Children (2005), The Great Dictator (1940), Dancer In The Dark (2000), Dogville (2003), Blue Velvet (1986), Amelia (2003), Les chansons d'amour (2007), An Unfinished Life (2005), The Legend of 1900 (1998), Once Upon a Time in America (1984), Samsara (2011), Foxfire (1996), Birdman (2014), The Imitation Game (2014), The Theory of Everything (2014), Gone Girl (2014), Still Alice (2014), Wild (2014), Big Eyes (2014), Mandariinid (2013), The Drop (2014), The Grand Budapest Hotel (2014), Bedevilled (2010), 8½ (1963), Babel (2006), El resultado del amor (2007), St. Vincent (2014), The Book Thief (2013), The Postman (1997), Cosmos: A Spacetime Odyssey, The Revenant (2015), Room (2015), The Danish Girl (2015), Carol (2015), The Lobster (2015), Spotlight (2015)...

| Adry05 a răspuns:

Eu zic ca-ti bagi prea mult nasul unde nu e treaba ta. Daca fata si-ar fi dorit cu adevarat sa se axeze pe asta, s-ar fi dus acolo si nu s-ar fi gandit atat de mult la aceste consecinte. Las-o pe ea sa faca ce vrea si gata, o fi prietena ta dar nu trebuie deja sa-i impui aproape o cariera.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Nu înțeleg de ce ai menționat cuvântul "impui", e foarte clar că eu doar am încurajat-o. Mi-am exprimat părerea și i-am dat niște sfaturi bune. Referitor la "s-ar fi dus acolo si nu s-ar fi gandit atat de mult la aceste consecinte", e clar că habar n-ai despre ce vorbești.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

`habar n-ai despre ce vorbesti` am raspuns la strict ceea ce ai prezentat tu in intrebare, nu am cum sa stiu alte detalii pentru ca nu ai fost suficient de constienta sa le scrii. Din intrebarea ta reiese ca tu te tii de capul ei sa faca aceasta cariera. Asa te-ai exprimat, asta s-a inteles, lasa-ma cu fite din astea ca nu stiu eu ce vorbesc.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Tu ai spus că dacă și-ar fi dorit cu adevărat, s-ar fi dus pur și simplu acolo. Nu e simplu deloc, la asta m-am referit când am spus că habar n-ai despre ce vorbești. E clar că doar am încurajat-o să încerce cândva, nici nu mai are rost să lungim discuția inutil.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Lord of the rings 2 si 3, The Hobbit - The Battle of the five armies si Dezolation of smaug si Cronicile din Narnia.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Oke. Deci, ai schimbat intrebarea sau ce? Ca vad raspunsuri care par la alta intrebare.
Si nu am de gand sa raspund la asta cu filmele, prima data.

| J0B0MAT a răspuns:

E foarte greu pentru cineva de la noi să aibă o carieră în actorie cât de cât acceptabilă în afară.E greu şi aici în ţară.Nu imposbil,dar foarte greu,iar prietena ta preferă să nu se avânte în ceva cu o asemenea dificultate, alegere pe care majoritatea ar face-o.
Legat de aspectul fizic, majoritatea actorilor, cântăreţilor etc mereu vor avea un aspect fizic de invidiat pentru că oamenii pe lângă talentul lor artistic preferă să vadă şi ceva plăcut. Unii au mai mult talent, alţii mai puţin, cei care sunt înzestraţi cu frumuseţe se folosesc de ea pentru a ieşi în evidenţă. Fiecare se remarcă prin ce poate.

| anonim_4396 explică (pentru J0B0MAT):

Se pot trimite audiții video, ce spui? Eu am sfătuit-o să încerce pe viitor

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil că da, nu strică.

| Daniellllll1 a răspuns:

The shawshank redemption
Bucket list
Invincibilii
Primal FEAR (exceptional)
Hachiko a Dog's Story
The Jackal
Filmele astea m-au impresionat cel mai mult,dar ar mai fi
Forrest gump
The Frozen ground
Driving Miss Daisy
Good will hunting
Seria Harry Potter
Changelling

Toate filmele sunt de exceptie, in genul drama, psihologic, exceptand seria Harry Potter si The Jackal, care e un film de actiune, dar e unul dintre cele mai bune filme pe care le-am vazut, dupa "gusturile " mele.
Vizionare placuta!

| MeForeverAlone a răspuns:

Nu nu ești visătoare, pentru că după cum ai spus, nimic nu e imposibil.
În primul rând, există posibilități să meargă în Marea Britanie sau în SUA, dacă obține o bursă sau dacă găsește un sponsor. Ar fi o variantă să meargă la o școală de actorie din România și de acolo să obțină o bursă pentru o țară stărine, ori să caute pe net. Sau ar putea să meargă la X-factor sau la Românii au talent și să încerce să imite pe cineva de acolo (bine, poate nu e o variantă, dar ar putea încerca dacă se pricepe foarte bine).
Oricum, în legătură cu atrițele pe care le-ai văzut, nu pot să spun exact dacă e vorba doar de frumusețe. Adică nu pai știi cât de frumoase au fost acum 10-20 de ani. poate doar au băgat câțiva bani în așa zisa lor,, frumusețe". Ca să primești un rol nu ai nevoie de frumusețe, ci ai nevoie de relații (
n cazul în care nu ai talent) și binențeles că acele relații se pot obține și pe baza unui mic sacrificiu, sau mare, dacă mă înțelegi.
În legătură cu cunoștința de care vorbești, îndeamn-o în continuare să facă pasul și să se exeze pe actorie dacă e talentată. În viață o să ai succes înttodeauna dacă îți place ceea ce faci și dacă ai talent acolo unde lucrezi. Pentru că pui și suflet în ceea ce faci.
Baftă!

| anonim_4396 explică (pentru MeForeverAlone):

Mai nou există și preselecții/audiții online. I-am spus să încerce prin asta când va fi pregătită (cum spune ea). Mulțumesc pentru cuvintele frumoase! happy

| aleynad90 a răspuns:

Salut! Un film preferat este 8 MILE, deoarece il ador pe Eminem :d
sa-i urmaresti trailer-ul pe http://filmenoi.onlines.ro/8-mile-2002/ si sigur o sa doresti sa-l vezi.Am vazut saptamana trecuta si trailer'ul filmului Jason Bourne 2016 care urmeaza sa fie lansat in iulie-abia astept :D

| Alexandru_Andrei_1988_RTCD a răspuns:

Mie imi place:
-Divergent
-Insurgent
-DR. WHO
-Grey's Anatomy
-Games of Thrones
Sper ca te-am ajutat.
Funda?!

| Alexaela a răspuns:

Filmul meu preferat este mica mireasa care incepe la ora 7 si un sfert pe national tv