| daria13rd a întrebat:

Salut,TPU!
Cei care au vazut Fairy Tail, imi pot spune in ce episod este dezvaluita identitatea lui END? Am ajuns cam pe la sfarsit, sunt la partea in care i se povesteste viata lui Mavis: Fairy Tail Zero cred, si mi se pare imposibil ca in cele 6 episoade ramase sa se realizeze o astfel de scena. Toate aceste lucruri vor aparea intr-un alt sezon? Si arma secreta a ghildei? Lumen Histoire? Pe mine m-au cam lasat in ceata. Mai ales toate chestiile cu Zeref...
Am citit pe Wikipedia ceva despre END... Cica e Natsu care s-a intors in timp, si care e fratele lui Zeref si... Ceee? Nu pot sa inteleg. Daca voi puteti, v-as ruga sa ma luminati si pe mine cu privire la momentul cand se vor explica aceste lucruri.

2 răspunsuri:
| PiticotulPanda a răspuns:

O sa intelegi pe parcurs si nu mai ai mult oricum ti-as zice da nu vreau sa stric surpriza laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru PiticotulPanda):

Sincer nu inteleg. Sunt la episodul 277, practic am terminat anime-ul, si nu a zis nimic de END, Zeref sau Lumen Histoire. Poti te rog sa-mi eplici? Toate astea vor aparea intr-un alt sezon? Daca da, unde il pot gasi? Dispeeer...
Finalul m-a lasat cu un gust amar... Mai ales ultima replica a lui Lucy:"Si asa, noua noastra aventura a inceput!" Ceeee?!